Lidhu me ne

Stil

10 thënie plot forcë, që do t’ju mbushin ditën me energji

A ka mënyrë më të mirë për të filluar një ditë tjetër, sesa të marrim energji për atë që na pret sot? Ndonjëherë e vetmja gjë që duhet për të filluar ditën në mënyrën e duhur, janë disa fjalë të urta plot mençuri.

Kur kafja e mëngjesit nuk po ju jep gjithë energjinë që ju nevojitet, hidhni një sy këtyre dhjetë shprehjeve.

1. “Mos prisni deri kur kushtet të jenë të përsosura për të filluar. Fillimi i bën kushtet të përsosura”. Alan Cohen

2. “Kam mësuar se nuk mund të ecësh në jetë, me dorashka pritëse bejsbolli në të dy duart. Ndonjëherë duhet të jesh në gjendje të hedhësh diçka mbrapsht”. Maya Angelou

3. “Askush nuk mund të kthehet pas e të ketë një fillim të ri, por kushdo mund të nisë sot dhe të bëjë një fun të ri”. Maria Robinson

4. “Kohët e vështira nuk zgjasin, njerëzit e fortë po”. Dr. Robert Schuller

5. “Duhet të mësosh si të përzgjedhësh mendimet, ashtu si përzgjedh rrobat çdo ditë. Kjo është një fuqi që mund ta kultivoni”. Elizabeth Gilbert

6. “Limiti yt i vetëm je ti”. Anonim

7. “Mos u përpiqni të ndiqni hapat ekzaktë të kujtdo. Drejtimi juaj është drejtimi i duhur”. Tamron Hall

8. “Kudo që të jeni, jini aty me mendje dhe zemër”. Jim Elliot

9. “Kurrë mos hiqni dorë nga një ëndërr, thjesht sepse do të duhet kohë për ta arritur. Koha do të kalojë gjithësesi”. Earl Nightingale

10. “Mosha nuk ka rëndësi, nëse nuk je djathë”. Billie Burke

Me teper

Stil51 minuta më herët

Lëngu i domates, ajo çfarë i duhet trupit për të luftuar kolesterolin

Ne të gjithë e dimë sa e dobishme është domatja për organizmin. Për të shqyrtuar të gjitha efektet e dobishme...

Stil1 orë më herët

Kalush Ochestra nxjerr në ankand trofeun e Eurosong, paratë do shkojnë për Ukrainën

Grupi ukrainas Kalush Orchestra, që fitoi Eurovision Contest 2022, do të nxjerrë në ankand trofeun e fituar. Paratë do të...

Stil1 orë më herët

5 gjërat e rëndësishme që duhet të dini para se të blini produkte kozmetike për fytyrën

Të gjithë ne dëshirojmë një lëkurë të lëmuar si mëndafsh me një shkëlqim të shëndetshëm, apo jo? Por, si individ,...

Radar1 orë më herët

“Shumë i lumtur që e takova”, Veliaj me djalin e George Soros (Foto)

X Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është takuar në New York me djalin e George Soros Kryebashkiaku i Tiranës Erion...

Kryesore2 orë më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil2 orë më herët

3 shenjat e Zodiakut që e kanë marrëdhënien me nënën më speciale se kushdo

Të gjithë e kanë marrëdhënien speciale me nënën, por këto 3 shenja mbajnë kampion. E duan të përditshëm kontaktin me...

Stil2 orë më herët

Fëmijët vegjetarianë apo ata që hanë mish/ Kush rritet më shpejt!

Numri i njerëzve që kalojnë në konsumimin e dietave me bazë bimore po rritet në mbarë botën. Gjatë viteve të...

Stil2 orë më herët

4 rregulla në një intervistë pune që të gjithë duhet t’i dinë!

Si kandidat, shpesh ndiheni sikur jeni në errësirë ​​kur përfundon një intervistë pune. Çfarë menduan vërtet për ju ? A...

Kioske2 orë më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil3 orë më herët

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni kurrë me njëra-tjetrën

Zakonisht për t’i bërë pjata tona më të shijshme kombinojmë dy ose më shumë artikuj ushqimorë. Megjithatë, ka disa ushqime...

Facebook