Lidhu me ne

Kioske

…nëse Amerika është ashtu siç thonë analistët e korruptuar…

“Një përpjekje idiote për të kompleksuar kritikën ndaj Bashë- zaptuesit”

Nga Ylli Manjani

"Një përpjekje idiote për të kompleksuar kritikën

Analiza Bashiste (bashibozukiste më saktë), në aleancë me analizën Ramiste akuzon si “antiamerikanë” të gjithë ata që nuk janë me Bashën. Një përpjekje idiote për të kompleksuar kritikën ndaj Bashë- zaptuesit të selisë së PD.

Sa më takon, nuk më plas fare se çfarë etiketimi më vesh analiza e parapaguar nga paratë e plehrave gjithfaresh.

Por nëse Amerika, ka lënë çdo punë të saj dhe ka vënë në përparsi mbajtjen e Lulzim dështakut në krye të PD me dhunë, me kriminelë, me para të pista e mjete të tjera të dhunës, nuk pranoj të jem hiç amerikan.

Pse u dashka të jem amerikam për të jetuar lirisht në Shqipëri xhanëm?!

Nuk kam qenë e as e njoh veten për anti-amerikan, por nëse kjo është Amerika (sipas analizës së korruptuar) nuk jam me të.

Ashtu siç kam bërë të ditur edhe më parë, nëse duhet të zgjedh ndërmjet Europës dhe Amerikës, pa asnjë dyshim zgjedh Europën, sepse jam dhe mbetem shqiptar që jetoj gjeografikisht, emocionalisht, ekonomikisht e kulturalisht në Europë.

Dhe Shqipëria që dua, nuk është as landfield mbetjesh, as demokraci me parti/kryetarë banditë, as qendër strehimi refugjatësh gjithfare.

Nëse Amerika nuk e do këtë Shqipëri që dua unë, nuk kam sesi të jem me Amerikën.

Gjithnjë nëse Amerika është ashtu siç thonë analistët e korruptuar…

Dakordësia apo mosdakordësia me politika, sjellje, fenomene apo veprime në vendin tënd nuk kërkon vizë amerikane dhe asnjë vizë tjetër, o palo analistë!

Thirrini logjikës se jeni bërë lolo cirku!

Me teper

Stil7 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil7 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar21 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore21 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook