Lidhu me ne

Kioske

Në Shqipëri ata që bëjnë si asnjanës, në fakt nuk janë hiç të tillë

Koment nga Podiumi.com media online prej vitit 2016

Nganjëherë, më për t’u respektuar është një njeri i medias si Mero Baze se disa të tjerë që bëjnë si të pa-anshëm, sepse ai qartazi është pozicionuar dhe nuk do t’ia dijë për mëritë e palës kundërshtare ndaj tij.

Kur lexon Meron apo median e tij e ke shumë të qartë se kë je duke lexuar. Dhe kjo është njëfar burrërie përballë pseudo -asnjanësve, që gjoja bëjnë si të pa-anshëm, por në fakt janë më të anshëm se askush tjetër, por nuk kanë burrërinë apo guximin për ta pranuar, ose, sepse kështu u leverdis më mirë.

Nëse dikush bën si asnjanës në fakt ai nuk është i tillë, sepse neutraliteti shkon në favor të fortit, të pushtetit

Po e mbyllim këtë koment me një thënie të ikonës së CNN, ku thotë se, ne duhet të jemi të vërtetë dhe jo neutralë.

Christiane Amanpour ~ I believe in being truthful not neutral | Christiane  amanpour, Wise words quotes, Inspirational women

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook