Lidhu me ne

Kioske

Kullat te selia e PD, Klodian Tomorri: Si do ndahet ortakëria mes disa aktorëve

Gazetari Klodia Tomorri, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka komentuar projektin me kulla në tokën ku ndodhet selia e PD, ndërsa shprehet se ky projekt ngre shumë pikëpytje interesante.

Tomorri shkruan se nëse PD nuk do të dojë projektin në fjalë, aty nuk mund të ngulet as edhe një gozhdë, edhe pse prona është e Toptanëve.

“Projekti ashtu sic është paraqitur, vec Shqupit përfshin dhe BKT. Para disa muajsh, BKT e braktisi selinë e saj me preteksin se ishte dëmtuar nga termeti dhe u zhvendos përballe TEG tek një godine që e ka ndërtuar Fusha.

Atëherë une kam publikuar një denoncim se sebepi i tërmetit ishte i stisur për të liruar vendin e ish selisë së BKT, me qëllim që aty të ndërtohej kullë në ortakëri mes Fushës dhe BKT.

Tani trekëndeshi bëhet shumë interesant. PD, BKT, Fusha. Tamam trekëndësh Bermude. Pikepyetjet që lindin këtu janë disa:

Kujt i lindi ideja e bashkimit të kullës së BKT me kullat e Shqupit në një kompleks të vetëm?

A lindi ky bashkim para apo pas prishjes së Teatrit Kombëtar? Pra Teatri-Fusha-BKT-Opozita-Kullat.

Dhe nëse në kompleks ka disa aktorë, si është e ndarë ortakëria mes tyre?”, shkruan Tomorri.

Postimi nga Klodian Tomorri

Projekti i ndertimit te kullave tek selia e Partise Demokratike ngre shume pikepyetje interesante. Pikesepari vete emertimi eshte perle. Projekti quhet Parku i Kater Lirive dhe do te ndertohet bash mu tek Shtepia e Lirise, sic e quan opozita seline e saj. Shume gjetje. Nejse, te kthehemi tek pikepyetjet tani.

Toka aty eshte e Toptaneve. Por po te mos doje PD aty nuk ngulet dot asnje gozhde, jo me te ndertohen kulla. Se nuk ka askush guxim te nxjerre opoziten nga selia. Ketu lind dhe pikepyetja e pare. A ka gjase qe nje projekt i tille te jete bere pa dijenine e PD?

Se dyti, projekti ashtu sic eshte paraqitur, vec Shqupit perfshin dhe BKT. Para disa muajsh, BKT e braktisi seline e saj me preteksin se ishte demtuar nga termeti dhe u zhvendos perballe TEG tek nje godine qe e ka ndertuar Fusha. Atehere une kam publikuar nje denoncim se sebepi i termetit ishte i stisur per te liruar vendin e ish selise se BKT, me qellim qe aty te ndertohej kulle ne ortakeri mes Fushes dhe BKT.

Tani trekendeshi behet shume interesant. PD, BKT, Fusha. Tamam trekendesh Bermude. Pikepyetjet qe lindin ketu jane disa:

Kujt i lindi ideja e bashkimit te kulles se BKT me kullat e Shqupit ne nje kompleks te vetem?

A lindi ky bashkim para apo pas prishjes se Teatrit Kombetar? Pra Teatri-Fusha-BKT-Opozita-Kullat.

Dhe nese ne kompleks ka disa aktore, si eshte e ndare ortakeria mes tyre?

Ka shume pikepyetje ky projekt. Ndoshta mund te jete edhe i rreme. Por deri tani askush nuk po e pergenjeshtron. Thjesht po ia hedhin topin e pergjegjesise njeri tjetrit. Dikush thote eshte miratuar vite me pare, dikush tjeter thote ka qene ne projekt por eshte rrezuar, etj etj.

Gjithsesi ketu nuk ben me cudi asgje. Shqiperia ka muze me kulle, banke me kulle, stadium me kulle. Cdo e gjeje po te kete dhe opozite me kulle?

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook