Lidhu me ne

Stil

Fenomeni Baby Shark, 10 miliardë shikime në YouTube

Fenomeni Baby Shark, 10 miliardë shikime në YouTube

Pinkfong’s Baby Shark Dance u bë videoja e parë në YouTube që arriti 10 miliardë shikime në internet. Një rekord i ri pas atij të tre viteve më parë, kur në fillim të 2019-ës ishte bërë videoja më e shikuar ndonjëherë në platformën Google.

Pas lajmit për momentin historik, CEO i Pinkfong, Seok Kim tha: “Ka qenë një udhëtim i rëndësishëm, duke dëshmuar se si Baby Shark ka lidhur njerëzit në mbarë botën. Mezi presim të prezantojmë aventurat e reja të Baby Shark, të cilit do t’i ofrojnë. eksperienca të paprecedentë për akoma më shumë fansa, kudo”.

Në mars 2019, në rrjetet sociale u lansua sfida e peshkaqenit të vogël (#babysharkchallenge), e cila kishte mbledhur 88,000 postime në Instagram. Një Rekord Botëror i Guinness-it shkoi gjithashtu në shkatërrim pasi kishte shkuar nga 7 miliardë shikime në mbi 10 miliardë në pak më shumë se një vit.

La canzone nasce da un vecchio brano tradizionale, riarrangiato da Pinkfong e KizCastle e cantato da Bommie Catherine Han, Hope Marie Segoine, Anipen Matthew Digiacomo, Robert William Gardiner e Charity Wynn Segoine. Baby Shark ha approfittato del successo per espandere il suo marchio in altre declinazioni, dalle app ad un programma televisivo su Nickelodeon, fino al debutto nel settore degli Nft.

Lo scorso novembre infatti, Pinkfong ha rilasciato in collaborazione con Sony Music, sei opere digitali in edizione limitata, che riprendono i personaggi principali del video, la famiglia e Baby Shark.

Me teper

Stil5 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil5 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore6 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar19 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore19 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook