Lidhu me ne

Stil

Dogecoin fluturon falë një kodi të fshehur të Tesla-s

Dogecoin fluturon falë një kodi të fshehur të Tesla-s

Një kod i fshehur në Tesla ‘store’ autorizon spekulimet në lidhje me miratimin e mundshëm të Dogecoin për pagesa: DOGE kërcen menjëherë me 12%.

Papritmas Dogecoin është kthyer në rritje, duke fituar pothuajse 12% në një ditë të vetme dhe duke shënuar një nga ato performancat që ishin të zakonshme vetëm kur Elon Musk ishte në Twitter për të mbështetur kriptomonedhën. Në një moment Musk u largua dhe problemet filluan: nga mbi 0.3 dollarë në vlerë të regjistruar në gusht, DOGE ra në 0.14.

Pastaj, papritur, një rikthim “i vogël”. Dhe përsëri merita është në një farë mënyre e Elon Musk.

Mjafton një thashethem, si ai sipas të cilit Tesla mund të ishte gati të eksperimentonte me Dogecoin si monedhë pagese për blerjen e makinave të njohura elektrike. Është e vështirë të imagjinohet që rritja e vlerësimeve dhe lëshimi i kësaj hipoteze mund të shoqërohen thjesht nga rastësia: ka shumë të ngjarë që forca e thashethemeve të jetë e mjaftueshme për të ringjallur spekulimet, duke rikthyer vëmendjen te DOGE në të njëjtin moment në të cilin sinjalet janë pritet (lart ose poshtë) nga një fond që ka rënë dhe duket të jetë përkohësisht i qëndrueshëm.

Zbulimi lidhet me një kod të fshehur sipas të cilit do të demonstrohej se Tesla do të kishte nisur testet e brendshme për miratimin e pagesave me DOGE, siç ishte bërë për një periudhë të shkurtër me Bitcoin – përveç nëse rimendohet më vonë. Është një kod inert, i çaktivizuar, një shenjë e thjeshtë e diçkaje që mund të lëvizë në dhomën e pasme dhe nga e cila ato pak vija të rrjedhura do të përfaqësonin një vrimë të thjeshtë çelësi përmes së cilës mund të spiunohej se çfarë mund të ndodhte.

Duke pasur parasysh vlerësimin e lartë që Musk kishte vendosur në Dogecoin në atë kohë (vetëm disa javë më parë ai vlerësoi rolin e tij të mundshëm në transaksione), dhe në dritën e potencialit që mund të kishte një valëzim në profilin e Musk në Twitter në anën tjetër të botës, dikush ndoshta ka menduar se është koha për t’u kthyer në investimin në DOGE. Besimi u shpërblye, të paktën në orët e para: + 11.7%, në pritje të ngjarjeve.

Disa produkte Tesla jane aktualisht të disponueshme për blerje në Dogecoin: një shembull është Cybersquad, i cili mund të blihet për pak më shumë se 12,000 DOGE ose 2300 dollarë.

Me teper

Stil7 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil7 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar21 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore21 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook