Lidhu me ne

Mix

Rikthehet ‘Zorro, por ndryshon gjininë


Një serial i ri për personazhin e njohur të kinematografisë ‘Zorro’ po vjen në rrjetin CW, i realizuar nga shkrimtari e regjisori Robert Rodriguez.

Shfaqja do të tregojë historinë e një vajze ‘latine’ që kërkon të marrë hak për vrasjen e babait të saj.

‘Zorro’ ka qenë në qarkullim për dekada, por për dekadën e fundit Hollywood-i nuk ka qenë në gjendje të realizojë një projekt që përfshin heroin e maskuar pasi disa prodhime janë fshirë për arsye të ndryshme. Por tani, sipas Deadline, Robert Rodriguez do drejtojë një serial që do ta çojë ‘Zorron’ në një ‘drejtim të ri’.

Ky mishërim i ri i serialit, i cili fillimisht u zhvillua për NBC, e sheh personazhin tradicionalisht mashkull të zëvendësuar nga një grua krenare latine, e cila dëshiron të hakmerret kundër atyre që i vranë të atin.

Etja e saj për gjak e bën atë të bashkohet me një shoqëri sekrete ku ajo pasqyron personazhin e jashtëligjshëm të ‘Zorros’.

MË TEPËR

Kryesore4 sekonda më herët

PD, 5 pyetje për inceneratorët: SPAK i di përgjigjet, por ato çojnë aq lart, sa prokurorët nuk shkojnë dot

PD, 5 pyetje për inceneratorët: SPAK i di përgjigjet, por ato çojnë aq lart, sa prokurorët nuk shkojnë dot Anëtari...

Aktualitet12 minuta më herët

Indeksi, përkeqësohet cilësia e të jetuarit në Tiranë, mbetet i fundit në Europë

Tirana ka vijuar të përkeqësojë renditjen si kryeqyteti me cilësinë më të keqe për të jetuar në Europë edhe gjatë...

Kritike23 minuta më herët

Shkolla e spitale lyer bukur, pa mësues dhe mjekë cilësorë!

Shkolla e spitale lyer bukur, pa mësues dhe mjekë cilësorë! Pse duhet ky shtet?! Nga Erion Dasho. Premtimi i ministres...

Kryesore12 orë më herët

AKSH-i prokuron 190 milion euro, por serverat i ka me qira jashtë Shqipërisë

Berisha: AKSH-i prokuron 190 mln euro, por serverat i ka me qira jashtë Shqipërisë Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha...

Mix13 orë më herët

8 arsye pse zgjoheni të lodhur dhe si ta rregulloni këtë!

Ju flini për shtatë deri në tetë orë pothuajse çdo natë, vetëm për t’u ndjerë sërish i shqetësuar gjatë mëngjesit...

Letersi13 orë më herët

10 libra që mund të ndryshojnë jetën tuaj

Ata thonë se një libër i mirë mund të ndryshojë jetën tuaj dhe asgjë nuk mund të jetë më e...

Mix13 orë më herët

9 zakonet e grave që qëndrojnë gjithmonë tërheqëse

Mund të jetë e lehtë të krahasojmë veten me njerëzit e tjerë, veçanërisht kur ndihemi të vetëdijshëm për formën e...

Mix13 orë më herët

A ka ndodhur vërtet Lufta e Trojës?

Bazat e letërsisë perëndimore, gjurmohen zakonisht në epikat e Greqisë së Lashtë. Veprat homerike si “Iliada” dhe “Odisea” janë ndër...

Mix13 orë më herët

10 cilësitë bazë të një njeriu mendërisht të shëndetshëm

E keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë do të thotë të jesh i shëndetshëm mendërisht? Ndonëse diskutimet lidhur me këtë...

Mix13 orë më herët

Pse zemërohemi, kur kemi uri?

Ju ndoshta keni vënë re se njerëzit bëhen mjaft nervozë kur ndjejnë uri. Ka disa arsye pse ndodh kjo. Trupi...

Facebook