Lidhu me ne

Stil

Përgjegjësja e armëve të filmit “Rust” hedh akuza ndaj Alec Baldwin për të shtënat ndaj kineastes

Përgjegjësja e armëve të filmit "Rust" hedh akuza

Prej disa kohësh ende është duke u hetuar vrasja e cila deri tani konsiderohet si aksidentale e kineastes së filmit “Rust”, Halyna Hutchins, e cila u qëllua nga aktori Alec Baldwin dhe ngeli e vdekur në vend.

Një pjesë e fajit po hidhet mbi Alec Baldwin për dështimin për të marrë pjesë në një seancë stërvitore.

Hannah Gutierrez-Reed ngriti një padi në një gjykatë të Bernalillo County, Neë Mexico të mërkurën që pretendon se Baldwin injoroi një kërkesë për të marrë pjesë në një seancë ‘cross short’ rreth një javë para tragjedisë.

Përgjegjësja e armëve të filmit "Rust" hedh akuza

Është fajësuar po ashtu asistenti i regjisorit David Halls për mosrespektimin e protokollit të vendosur kur ai dyshohet se ia dorëzoi Baldwin armën pa e thirrur më parë për ta inspektuar atë, sipas padisë.

Përgjegjësja e armëve të filmit "Rust" hedh akuza

Gutierrez-Reed, 24 vjeçe, po padit Seth Kenney dhe kompaninë e tij ‘PDQ Arm and Prop LLC’ për gjoja furnizimin e armës me plumbin vdekjeprurës. Baldwin nuk përmendet si i pandehur në padi.

Përgjegjësja e armëve të filmit "Rust" hedh akuza

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore6 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook