Lidhu me ne

Mix

Nuk mbaron me kaq për Alec Baldwin, familja Hutchins do ta padisë për vdekjen e Halynës në set


Familja e Halyna Hutchins, kineastja e Rust që vdiq në xhirime, thotë se do të padisë Alec Baldwin pavarësisht se akuzat e tij penale janë hequr.

Akuzat për vrasje nga pakujdesia kundër Baldwin, i cili mbante armën mbështetëse që qëlloi plumbin fatal, u tërhoqën në New Mexico të enjten.

Një avokat i prindërve dhe motrës së Hutchins tha se aktori “nuk mund t’i shpëtojë përgjegjësisë” për vdekjen e saj, pavarësisht faktit se Baldwin kishte arritur tashmë një marrëveshje me bashkëshortin e saj dhe djalin 10-vjeçar.

Në tetor 2021, aktori i njohur kishte praktikuar të gjuante me armë në sheshxhirime në një fermë pranë Santa Fe, kur ajo u shkrep me një plumb të vërtetë, duke goditur për vdekje 42-vjeçaren me origjinë ukrainase Hutchins dhe duke plagosur drejtorin Joel Souza.

Aktori mohoi të kishte tërhequr këmbëzën, megjithëse një raport i FBI-së më vonë doli në përfundimin se arma nuk mund të ishte shkrepur pa u tërhequr këmbëza.

Ai do të dalë në gjykatë për një seancë paraprake më 3 maj. Por të enjten, prokurorët thanë se do të tërhiqnin akuzat kundër fituesit të çmimit Emmy, pasi u zbuluan fakte të reja që kërkonin hetime të mëtejshme.

Përgjegjësja e filmit për armët, Hannah Gutierrez-Reed, vazhdon të përballet me dy akuza për vrasje të pavullnetshme nga ana tjetër.

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix3 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix10 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix10 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix10 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar10 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore11 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook