Lidhu me ne

Mix

Rikthehet korniza rrotulluese në Samsung Galaxy Watch6 Pro


Seria Samsung Galaxy Watch kishte një kornizë unike rrotulluese që përdorej për të lëvizur nëpër meny.

Funksioni i harduerit u hoq nga seria më e fundit Watch5, por sipas këshilltarit të njohur Ice Universe, ai do të kthehet me Galaxy Watch6 Pro.

Samsung publikoi Watch5 dhe Watch5 Pro me një kornizë virtuale rrotulluese që në thelb ishte një gjest që funksiononte në skajin e ekranit.

Samsung Galaxy Watch6 Pro to bring back the rotating bezel

Është një veçori që është implementuar në Galaxy Watch4, ndërsa ajo fizike është për opsionin Classic.

Watch6 Pro do të ketë gjithashtu “një kornizë mjaft të ngushtë”, duke treguar një ekran më të madh ose trup më të vogël.

Muajin e kaluar dëgjuam të njëjtin thashetheme, të ardhur nga Koreja e Jugut, si dhe se Watch6 po merr një rritje të lehtë në kapacitetin e baterisë.

MË TEPËR

Mix6 orë më herët

Pagjumësia rrit rrezikun e goditjes në tru

Njerëzit që vuajnë ng insomnia kanë një rrezik më të madh për goditje në tru, krahasuar me njerëzit pa që...

Radar6 orë më herët

Basha u shantazhua me dosjen Muzin, Rama me dosjen McGonigal për të shkuar te ndarja e Kosovës

Basha u shantazhua me dosjen Muzin, Rama me dosjen McGonigal për të shkuar te ndarja e Kosovës Gazetari Çim Peka...

Letersi13 orë më herët

BILALL XHAFERI: BALADË ÇAME

Baladë çame, poezi nga Bilall Xhaferi Ylberi, si një përshëndetje e përlotur lamtumirë,u zhduk matanë largësive,mbi kreshtat e flakëve,nëpër shi…...

Mix13 orë më herët

Google Pixel 8: Konfirmohet shpejtësia e karikimit të baterisë

Google Pixel 8 është flamuri i ri i gjigantit Mountain View i cili do të prezantohet pas disa muajsh. Debutimi...

Mix13 orë më herët

Motorola prezanton RAZR 40 dhe RAZR 40 Ultra

Motorola ka prezantuar dy smartfonë të rinj të palosshëm. RAZR 40 dhe RAZR 40 Ultra ndajnë disa veçori, siç është...

Mix13 orë më herët

Xiaomi 13 Ultra: Zbulohet data e debutimit global

Më në fund është shpallur data e debutimit global të kamerafonit të ri nga OEM numër një në botën kineze....

Mix13 orë më herët

Gisele Bundchen flet pas ndarjes nga Tom Brady dhe përlotet gjatë konferencës

Gisele Bundchen nuk i ka mbajtur dot lotët gjatë një leksioni vetëm pak ditë pasi ish-bashkëshorti i saj, Tom Brady,...

Mix13 orë më herët

5 këshilla për të mposhtur pagjumësinë e verës

Gjatë muajve të verës, moti i nxehtë dhe marrja e pamjaftueshme e ujit prish modelet e gjumit duke çuar në...

Radar13 orë më herët

Rama përgatit draft për Kosovën pa u konsultuar me Kurtin: Është neutral, as për njërin e as për tjetrin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një konferencë për gazetarët, dedikuar situatës në Kosovë. Edhe pse nga Bratislava u shfaq i qetë...

Radar13 orë më herët

Basha i prerë: PD-në nuk e drejton Berisha, e kam përjashtuar unë !

Mohon takimin me Ballën dhe dënon dhunën në parti, Basha: PD-në nuk e drejton Berisha, është përjashtuar “Partinë Demokratike nuk...

Facebook