Lidhu me ne

Mix

Samsung Galaxy Z Fold 6 : specifikat dhe dizajni shfaqen në internet

Samsung Galaxy Z Fold 6 : specifikat dhe dizajni shfaqen në internet

Rrjedhjet në Samsung Galaxy Z Fold dhe Z Flip 6 vazhdojnë të pandërprera. Asgjë shumë e çuditshme, nëse kemi parasysh se dy telefonat e palosshëm nga gjigandi korean do të jenë ndër smartfonët më interesantë të verës. Tani, kalimi i Samsung Galaxy Z Fold 6 për një certifikim të rëndësishëm ndërkombëtar na ofron shumë informacione rreth pajisjes.

Siç raporton GizmoChina, Galaxy Z Fold 6 është certifikuar zyrtarisht nga FCC Amerikane. Në fakt, kjo do të thotë se smartphone i palosshëm i Samsung tani është gati dhe se publikimi i tij është afër: lajmet shkojnë paralelisht me rrjedhjet që thonë se Galaxy Unpacked tjetër do të mbahet më 10 korrik në Paris, ndërsa dy fletëpalosje nga kompania Suwon do të dalin në treg gjatë muajit gusht.

Në bazën e të dhënave FCC, Galaxy Z Fold 6 ka numrin e modelit SM-F956U, ndërsa imazhet e pajisjes konfirmojnë se do të ketë një dizajn pak më katror se paraardhësi i tij, me qoshe më pak të rrumbullakosura. Edhe në këtë rast, ky është një konfirmim i asaj që tashmë është parë në paraqitjet e Samsung Galaxy Z Fold 6, të publikuara online vetëm pak javë më parë.

Për më tepër, lista e telefonit inteligjent konfirmon se ai do të mbështesë karikimin me valë dhe do të lansohet së bashku me një karikues të dedikuar, i cili ka emrin e koduar EP-P5400. Për karikimin me tela, megjithatë, do të ketë një karikues standard me emrin e koduar EP-TA800: ky i fundit mund të përfshihet në paketën e smartfonëve. Më në fund, konfirmohet se karikimi i shpejtë i Galaxy Z Fold 6 do të jetë në 25 W, pikërisht si ai i paraardhësit të tij.

Së fundi, FCC konfirmon gjithashtu disa specifika që lidhen me lidhjen e telefonit inteligjent, i cili do të ketë një portë USB-C për karikim dhe transferim të të dhënave, si dhe Bluetooth, NFC, UWB dhe 5.8 GHz Wi-Fi Një sërë rrjedhjesh të tjera që janë shfaqur ditët e fundit më në fund kanë raportuar se Snapdragon 8 Gen3 do të jetë SoC i zgjedhur nga Samsung për smartfonin e ri të nivelit të lartë.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook