Lidhu me ne

Mix

Samsung Galaxy Watch6 do të vijë me bateri më të mëdha se pajisjet Watch5


Galaxy Watch6 e Samsung pritet të zbulohet së bashku me pajisjet e palosshme të gjeneratës së ardhshme në një ngjarje të gushtit.

Ndërsa presim të vijë vera, po marrim disa detaje të tjera rreth pajisjeve që do të përbëjnë familjen Watch6, me përjashtim të Pro.

Galaxy Watch6 do të ofrohet në dy madhësi, si dhe Galaxy Watch6 Classic.

Të dy Galaxy Watch6 40mm dhe Galaxy Watch6 Classic 42mm do të kenë një bateri 300 mAh. Të dy Galaxy Watch6 44mm dhe Galaxy Watch6 Classic 46mm do të kenë një bateri 425 mAh.

What Is the Samsung Galaxy Watch Series?

Rastësisht, të dyja këto kapacitete janë më të larta se ajo që pamë vitin e kaluar, kur Galaxy Watch5 madhësinë 40 mm dhe 410 mAh për madhësinë 44 mm.

Një thashetheme e kohëve të fundit pohoi se Samsung do të rikthejë kornizën rrotulluese këtë vit duke spekuluar se kjo do të ndodhte për Galaxy Watch6 Pro, por mund të shfaqet shumë mirë edhe në linjën Classic, dhe kështu korniza më e madhe është ndoshta ajo që shpjegon kërcimin prej 2 mm. madhësia në krahasim me modelet e vaniljes.

MË TEPËR

Mix5 orë më herët

5 rregullat e panegociueshme që Madonna u ka vënë fëmijëve

Madonna ka zbuluar sekretin e suksesit të saj si nënë në rritjen e fëmijëve. Ata kanë lirinë e tyre, por...

Radar5 orë më herët

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret Denoncimi i Hasenbelliut: Rama më kërkoi...

Mix6 orë më herët

Hasbulla provon çizmet e famshme “Super Mario”

Kur maska e njohur e modës, MSCHF, nxorri në shitje një palë çizme të kuqe me detaje stilistike ekstravagante, të frymëzuara...

Mix6 orë më herët

Dieta që na ndihmon të forcojmë kockat

Flitet shpesh për osteoporozën, e cila është një sëmundje tinëzare, përgjegjëse për fraktura të cilat në pleqëri mund të jenë...

Mix6 orë më herët

E dehur, Olta puth në buzë Dean dhe shan Luizin

Mbrëmjen e djeshme, pas përfundimit të spektaklit banorët e BBV kërcyen e u kënaqën nën muzikën e DJ PM dhe...

Mix6 orë më herët

5 përfitimet shëndetësore të Agjërimit

Me ardhjen e muajit të Ramazanit, bota islame po përgatitet për agjërim. Agjërimi, i cili është një adhurim shumë i...

Mix6 orë më herët

Cilat janë 5 arsyet që nuk po humbisni peshë ?!

Humbja e peshës mund të jetë sfiduese. Mund të duket sikur keni provuar çdo dietë apo truk të të ngrënit...

Mix6 orë më herët

Çfarë është Nevruzi, tradita e lashtë 3 mijë vjeçare, dhe cilat janë 7 ushqimet që duhet të konsumoni?

Alaa Al-Marjani/Reuters Nowruz – No-Ruz ose Farsi për “ditën e re” – është një festë e lashtë që kremton ditën...

Mix7 orë më herët

Bill Gates: Inteligjenca Artificiale, përparimi më i madh i njerëzimit në dekada

Në një postim, Bill Gates iu referua inteligjencës artificiale, duke theksuar se ajo është përparimi më i rëndësishëm teknologjik i njerëzimit në dekada,...

Radar7 orë më herët

Rama përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme

Cukali: Kryeministri përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme Kreu i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto...

Facebook