Lidhu me ne

Mix

iPhone 16 Pro do të jetë i disponueshëm edhe në ngjyrë rozë

iPhone 16 Pro do të jetë i disponueshëm edhe në ngjyrë rozë

Modelet e reja “iPhone” që Apple do të prezantojë këtë vjeshtë do të karakterizohen jo vetëm nga funksionet e reja që do të sjellin, por edhe nga adoptimi i ngjyrave të reja. Kjo është diskutuar prej disa kohësh, por në orët e fundit analisti Ming-Chi Kuo ka ndarë parashikimet e tij për gamën e ngjyrave të zgjedhura për iPhone 16 Pro dhe 16 Pro Max, duke informuar se ato do të jenë të disponueshme edhe në ngjyrë rozë. .

iPhone 16 Pro gjithashtu në rozë titan
Duke hyrë në më shumë detaje, Kuo bën të ditur se në iPhone 16 Pro dhe 16 Pro Max, bluja e titanit do të zëvendësohet nga një ngjyrë e re rozë.

Prandaj, risia do ta bënte gamën e re të Pro të përbërë nga opsione ngjyrash në të zezë, të bardhë/argjend, rozë dhe titan natyral.

Analisti dha edhe disa detaje në lidhje me gamën bazë dhe sipas tij iPhone 16 dhe 16 Plus do të jenë në dispozicion në të zezë, të bardhë, jeshile, rozë dhe blu.

Duhet theksuar se në raportet e mëparshme është folur edhe për një model të purpurt iPhone 16, por Kuo nuk e përmend këtë opsion.

Për pjesën tjetër, mënjanë parashikimet e analistëve, ka zëra se dizajni i iPhone 16 do t’i ngjajë më së shumti iPhone 15 aktual, edhe nëse madhësia e ekranit në modelet Pro duhet të jetë pak më e madhe, për të mos përmendur që kamera me modul të dyfishtë duhet të ndërrohet. nga një rregullim diagonal në një rregullim të drejtë “semaforik”.

Lajmi i madh, megjithatë, duhet të jetë shtimi i një butoni fotografik, i cili do të ndihmojë në marrjen e videove dhe fotove më shpejt. Ky çelës duhet të jetë kapacitiv dhe duhet t’i përgjigjet niveleve të ndryshme të presionit.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook