Lidhu me ne

Mix

A ka ndikuar Luiz Ejlli në këngën që Rama ka zgjedhur për fushatë?

A ka ndikuar Luiz Ejlli në këngën që Rama ka zgjedhur

Kënga e fushatës së Partisë Socialiste për zgjedhjet e 14 majit, është komentuar shumë nga publiku, si një këngë jo serioze për politikën. 

Mbrëmjen e sotme në “Më lër të flas” u komentua se si u vendos që kjo këngë të përdorej për fushatën e PS-së, ku autorja Zefina Hasani, është shprehur se është me trendin e kohës, me “çapaçulat”.

E pyetur nga moderatori Donad Veshaj, Hasani u shpreh se kënga e fushatës së PS-së mund të jetë e ndikuar nga Luizi,

Zefina Hasani: Jemi në festë jemi tek argëtimi. Është me trendin e kohës me çapaçulat, ajo këngë e bërë nga Petrit Vullkani nis me “ta hëngsha zemren”.

Donald Veshaj: Unë nuk e kuptoj çfarë lidhje ka teksti “ta hëngsha zemrën” tek fushata? A ka ndikuar Luizi tek kënga?

Zefina Hasani: Unë them që po ka ndikuar Luizi tek kjo këngë. Duhet të bëjmë kujdes kur i japim kontekst negativ tallavasë. Lexova shumë për tallavanë se në gjithë historikun tonë është paragjykuar, por të lexosh nuk duhet paragjykuar.

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix9 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix9 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar10 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook