Lidhu me ne

Kioske

“Kau nuk bëhet mbret duke hyrë në pallat, por pallati bëhet stallë”

“Kau nuk bëhet mbret duke hyrë në pallat, por pallati bëhet stallë”- Gazetarja turke arrestohet pas proverbit që u pa si fyerje ndaj Erdoganit.

Mirëpo ky krahasim i qëndron fiks si kostum “brioni” kryeministrit Rama që qeverisjen e ka bërë stallë. Propaganda në mandatin e 3të është bërë si silazh lopësh që përtypet e ripërtypet në qindra media pranë qeverisë.

Në vitin e 9të të qeverisjes, Edi Rama po ecën me marshin e parë, me frena dore ngritur sepse oligarkët kanë kapur shtetin për fyti, kriminelët kanë marrë në dorë timonin.

Era brenda zyrave të shtetit është kutërbuese. Zhuli ka zënë ligjet e pazbatura. Pluhuri ka zënë dosjet e SPAK.

Pallati i Shqipërisë është bërë një disko e madhe, ku kokaina është me tonelata dhe kuçkat lëvizin me targa MB.

Kush mundet ikën, kush smundet mbyll veshët me tamponin e privatit.

3 vjet nga pakti Rama-Basha/A po piqet një marrëveshje të re?! | Gazeta  Fjala

Me teper

Kryesore10 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet10 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar10 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar10 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil12 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil13 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime13 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil13 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime13 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore13 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook