Lidhu me ne

Kioske

UKRAINA VIKTIMA MË SPEKTAKOLARE BOTËRORE E SOROS! TANI PRITET TË HUMBASË 1/3 E TERRITORIT!

Nga Altin Goxhaj

Frika nga koronavirusi/ Altin Goxhaj: A e dini pse po i sjellin nigerianët  në Shqipëri? 3 mln të sëmurë me HIV/ AIDS dhe 500 mijë me turbekuloz –  Dosja AL

Ukraina po përgatitet të humbë 1/3 e territorit!

Po të ishte Trump në Shtëpinë e Bardhë Putinit as që do i shkonte ndër mend të pushtonte Ukrainën.

Tramp dinte si të merrej vesh me Putinin, ndërsa Hiden&Blinken po shkatërrojnë ushtrinë amerikane kanë përzënë me dhjetra mijë ushtarakë karriere që refuzuan të vaksinohen dhe postet e tyre i kanë zëvendësuar covidiotët!

Kujtoj që Qeveria Ukrainase refuzoi në 2020 t’i dorëzonte Trump dosjen e korrupsionit të familjarëve të Biden.

Sot Ukraina po bën gati humbjen e 3 krahina të tjera pasi humbi Krimenë.

Krimenë e humbi Ukraina sepse bëri revolucionin portokalli të sponsorizuar dhe organizuar nga networku Soros që sillte hap pas hapi përzënien e Flotës Ruse nga Ukraina.

Krimenë Rusia s’mund ta lëshonte me asnjë lloj kostoje sepse aty ka gjithë flotën ushtarake bazë dhe s’ka ku e çon ose ta shiste për skrap si ne dikur gjithë armatimin ushtarak.

1/3 e Ukrainës do bëhet pjesë e Rusisë mbase në javët në vazhdim.

Sot edhe ambasada britanike në Kiev u mbyll, i hypën aroplanit si në Afganistan.

Unë u propozoj që Sorosit t’i bëjnë një bust të madh falënderimi.. e kam fjalën për rusët e Ukrainës.. Madje ta bëjnë edhe një në Moskë!

Ndërkohë unë hallin e kam në Kosovë.. se mos e kuptojnë serbët se ky është ai momenti i tyre për të cilin po presin 23 vjet!

Por gjths Administrata Soros në Washington merret ende me Non Gratën e Berishës… ndërsa Albini i Soros s’të lë të futesh në Kosovë pa 3 doza vraksinash!

Me teper

Kryesore10 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet10 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar10 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar10 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil12 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil12 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime13 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil13 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime13 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore13 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook