Lidhu me ne

Kryesore

SKANDALI/ FSHF publikon audiopërgjimin e Erion Velisë: Do ia nxij jetën. S’jemi kurva që fshihemi. Do i bëjmë shurrën. Futbolli i vetmi ishull që s’e kemi nën kontroll

FSHF publikon audiopërgjimin me të cilën thotë se vërtetohet presioni që bën kryebashkiaku Erion Veliaj  për të ndaluar rikandidimin e Dukës.

Bëhet fjalë për mbledhjen e mbajtur mbrëmë mes kryetarit të bashkisë Erion Veliaj me anëtarët e Shoqatës Rajonale të Futbollit në Tiranë, në një nga hotelet në qendër të Tiranës me anëtarët e Shoqatës Rajonale të Futbollit në Tiranë.

“Një fjalor prej rrugaçi e të forti lagjeje dhenë ca momente si prokuror” tha zyrtari i FSHF-së.

Audiopërgjimi është mbi 20 minuta.  

“Në audiopërgjim zëri dëgjohet kur thuhet: “Do shkojmë tek Federata shqiptare e Futbollit për t’i bërë shurrën.  Jo Uefa e Fifa të zbresë por sikur Zoti dhe Muhamedi të zbresin nuk e ndalin dot luftën time.  Unë do të bëj çdo gjë për t’ia nxirë jetën këtyre me prokurori e SPAK. Edhe ne të duam të tërhiqemi nuk tërhiqemi dot se prokuroria është vënë në lëvizje. Futbolli është I vetmi ishull që na ka mbetur pa vënë nën kontroll” tha me tej Zyrtari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Andi Verçani.

Pjesë e audiopërgjimit është dhe momenti kur i drejtohet Sulejman Memës kryetarit të Shoqatës së Tiranës 

“Po mirë mor Sul që qesh me mu. Si ka mundësi që ju ka marrë dinjtetin, burrërinë. Si mund të presë robi k… e të sillet si rrotë k… ndërkohë që është njeri i futbollit ka luajtur gjithë jetën futboll. Ne nuk jemi kurva që fshihemi. Ne jemi burra. E 40 burra do shkojmë aty për t’i bërë shurrën.”

Ndër të tjera ai kërkon që të mbështetet kandidatura e Eduard Prodanit

“Jam kryetar bashkie dua ta kontrolloj unë futbollin. Shtëpinë time. Futbolli është një nga dhomat e shtëpisë time. Ju do të ,mbështesni në bllok Eduard Prodanin”

Me teper

Kryesore2 orë më herët

Berisha krahason Edi Ramën me diktatorin Hoxha: Përdori varfërinë për t’u ulur kokën njerëzve!

Duke folur para mbështetësve të tij në Fier, Sali Berisha ka krahasuar Edi Ramën me Enver Hoxhën, duke thënë se...

Stil2 orë më herët

Komediani Chris Rock: Mund t’u besoni të gjitha grave, përveç Amber Heard

Gjatë një shfaqjeje të dhënë së fundmi në Londër, komediani Chris Rock nuk u përmbajt aspak kur u bë fjalë...

Stil2 orë më herët

A ka një moshë ideale për të bërë fëmijë?

Teknikisht, gratë mund të mbeten shtatzënë dhe të lindin fëmijë që në momentin kur nis cikli menstrual, gjatë pubertetit e...

Stil2 orë më herët

Shkaqet e anemisë/ A ndikon gjenetika?

Anemia nga mungesa e hekurit (IDA) është kur mungesa e hekurit zvogëlon aftësinë e trupit për të bërë mjaftueshëm qeliza...

Stil2 orë më herët

Koliti/ Cilat janë shenjat e para?

Koliti është një term i përdorur për të përshkruar inflamacionin e zorrës së trashë, i njohur gjithashtu si zorrë e...

Stil2 orë më herët

Në cilat raste është i nevojshëm një skaner i kockave?

Një skanim i kockave, i njohur gjithashtu si shintigrafi e kockave, është një teknikë e imazhit bërthamor në të cilën...

Stil2 orë më herët

Shtatzënia dhe deti: Gjithçka që duhet të dini

Një nga pyetjet më të zakonshme që një grua shtatzënë ka gjatë verës është nëse mund të notojë në det. Kur...

Stil2 orë më herët

“Më vinte turp”, Adrola Dushi tregon punën e saj të parë dhe pengun e vetëm që ka me Troin

Modelja Adrola Dushi është një ndër më të pëlqyerat vitet e fundit në vendin tonë ndërsa së fundmi ajo ka...

Stil3 orë më herët

7 ushqimet kryesore që mund të shkaktojnë puçrra

Aknet janë një gjendje e zakonshme e lëkurës që prek gati 10% të popullsisë së botës. Shumë faktorë kontribuojnë në...

Stil3 orë më herët

Migrena dhe pilulat kontraceptive: A kanë lidhje?

Tabletat e kontrollit të lindjes mund të rrisin ose ulin shfaqjen e migrenës me aura në disa njerëz. Lloji i...

Facebook