Lidhu me ne

Kryesore

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al

Rama dhe Veliaj në sulm ndaj UBT-së: Ka motele brenda korpusit, nuk do ta  lejojmë këtë barbari! - FaxWeb

Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale të këtij pushteti. Banalitetin që vjen me të dhe vështrimin e raporteve demokratike (teorikisht), mbi një raport force. 

Të themi këtu menjëherë, Armand Duka nuk është viktimë, ai është në krye të një problemi që quhet FSHF dhe përfaqëson një model që duhet asgjësuar. Por z. Veliaj, i ardhur në skenë nga Jashtë, që ka kuruar imazhin e dikujt që i bie bretku për Vegjëlinë, befas na u shfaq për atë veremin politik që mishëron. 

Fjalët vulgare janë një aspekt, më efemeri sepse fundja ai është regjistri i përditmërisë mes shqiptarëve, por sulmi që ka artikuluar e zbardh atë nën të vetmin Diell që mban mbi kokë: atë të Pushtetit. 

Besojmë se z. Veliaj nuk është vetëm në këtë kryqëzatë ndaj Armand Dukës, pas tij qëndron personi që mori nga FSHF-ja një kullë në këmbim të një stadiumi. Z. Veliaj nuk ishte vetëm as te prishja me ligj parlamenti të Teatrit. Ndaj ta falim këtë gjuhë të Forti për mungesën e etikës, por ta kundrojmë atë për të kuptuar nëse ky njeri është Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës? Në kuptimin politik të Fjalës, adresën e të cilave z. Veliaj e di se ku ta gjejë e për të cilat partia e tij bëri kauzë morale disa vjeçare. 

Me teper

Kryesore11 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet11 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar11 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar11 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil13 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil13 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime14 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil14 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime14 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore14 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook