Lidhu me ne

Kryesore

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al

Rama dhe Veliaj në sulm ndaj UBT-së: Ka motele brenda korpusit, nuk do ta  lejojmë këtë barbari! - FaxWeb

Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale të këtij pushteti. Banalitetin që vjen me të dhe vështrimin e raporteve demokratike (teorikisht), mbi një raport force. 

Të themi këtu menjëherë, Armand Duka nuk është viktimë, ai është në krye të një problemi që quhet FSHF dhe përfaqëson një model që duhet asgjësuar. Por z. Veliaj, i ardhur në skenë nga Jashtë, që ka kuruar imazhin e dikujt që i bie bretku për Vegjëlinë, befas na u shfaq për atë veremin politik që mishëron. 

Fjalët vulgare janë një aspekt, më efemeri sepse fundja ai është regjistri i përditmërisë mes shqiptarëve, por sulmi që ka artikuluar e zbardh atë nën të vetmin Diell që mban mbi kokë: atë të Pushtetit. 

Besojmë se z. Veliaj nuk është vetëm në këtë kryqëzatë ndaj Armand Dukës, pas tij qëndron personi që mori nga FSHF-ja një kullë në këmbim të një stadiumi. Z. Veliaj nuk ishte vetëm as te prishja me ligj parlamenti të Teatrit. Ndaj ta falim këtë gjuhë të Forti për mungesën e etikës, por ta kundrojmë atë për të kuptuar nëse ky njeri është Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës? Në kuptimin politik të Fjalës, adresën e të cilave z. Veliaj e di se ku ta gjejë e për të cilat partia e tij bëri kauzë morale disa vjeçare. 

MË TEPËR

Mix16 orë më herët

Sa fruta duhen konsumuar në ditë? Mos e teproni duke thënë se janë të shëndetshme

Me ardhjen e muajve të verës, frutat më të njohura të stinës zënë vendin e tyre në frigorifer. Pavarësisht nëse...

Mix16 orë më herët

Eva Longoria: Do doja ta dinin të gjithë si është Victoria Beckham

Eva Longoria është një mike e vjetër e stilistes, Victoria Beckham, ku së fundmi ka treguar se si është ajo...

Mix16 orë më herët

Lëngu i pjeprit: Zgjidhja e freskët për rënien nga pesha!

Pjepri është nga frutat më të pasura me ushqyes të dobishëm për shëndetin e njeriut. Ai është i pasur me...

Radar16 orë më herët

Edi Rama i drejton vetë ndjekjet penale dhe hetimet që bën SPAK

Avenir Peka: Edi Rama drejton vetë ndjekjet penale dhe hetimet që bën SPAK Drejtuesi i departamentit të Sigurisë në PD,...

Radar1 ditë më herët

4 vite gënjeshtra të Ramës për gjobën e Beketit

Për vite me radhë kryeministri shqiptar i ka thënë vazhdimisht publikut, se asnjë lek i taksapaguesve shqiptar nuk do të...

Mix1 ditë më herët

Universitetet më të vjetra në botë, të cilat janë ende sot në funksion

Universitetet më të vjetra në botë të cilat janë ende në funksion sot janë: 1. Universiteti i Bolonjës – Itali...

Radar1 ditë më herët

Qumështi i importit rritet me 28%, ‘zhduket’ prodhimi vendas

Qumështi i importit rritet me 28%, ‘zhduket’ prodhimi vendas Në tregun vendas është zgjeruar pesha e qumështit të importuar, duke...

Radar1 ditë më herët

Donald Trump kryeson thellë ndaj çdo rivali republikan – Sondazhi

Ish-presidenti Donald Trump po udhëheq çdo sfidues të mundshëm republikan jo vetëm në një grup hipotetik, por kokë më kokë,...

Kioske2 ditë më herët

Sa është norma e korrupsionit në Shqipëri?

Operacioni i fundit i SPAK, si dhe rasti tjetër në gjykim, ai i incineratorit të Elbasanit, sugjeron se norma e...

Radar2 ditë më herët

Joe Biden nuk është i aftë për të rikandiduar

“As fizikisht, as mendërisht”, doktori i Obamës: Biden nuk është i aftë për të rikandiduar Një ish-doktor i Shtëpisë së...

Facebook