Lidhu me ne

Aktualitet

Glauk Olldashi mesazh të fortë/ “PD të vërë në fokus rininë”

cna lajme politike

Glauk Olldashi, djali i Sokoll Olldashit, ka bërë një thirrje të fortë gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Partisë Demokratike.

Olldashi tha se zjarrin brenda demokratëve e ka ndezur rinia, ndërsa theksoi se, si e tillë duhet të jetë në fokus të organeve të PD.

Rinia është ajo që e ndezi këtë zjarr që sot kemi të gjithë brenda nesh dhe po rinia do ta mbajë ndezur për vite me radhë. Rinia është zemra e PD dhe si e tillë duhet të jetë në fokus të organeve të PD. Në Forumin Rinor janë intelektualët, artistët, kontribuesit e përhershëm të PD.

Fokusi i PD duhet të jetë përtej rrëzimit të PS. Ne duhet të diferencojmë veten dhe të tregojmë vlerat tona parësore në shoqëri.

Nuk mjafton të mblidhemi njëherë në dy vjet, nuk mjafton të ngrejmë akuza ndaj kundërshtarit. Duhet të tregojmë se kush është e djathta, duhet të jemi një shembull. Rruga që kemi nisur na tregoi edhe njëherë se çfarë është gara. Kemi mundësi për ta bërë PD edhe më të mirë se çka qenë. Gjithçka është në dorën tonë”, theksoi ai ndër të tjera.

Me teper

Kryesore10 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet11 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar11 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar11 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil13 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil13 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime13 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil13 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime13 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore14 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook