Lidhu me ne

Aktualitet

– Zotërinj Prokurorë ku jeni ?! Plaka është blerë për vajzë e re!

Autobusi mbi Lanë instalacion? Pas valës online, Veliaj e hedh si

Menjëherë pas lajmit për përplasjen e autobusit, mediat nxituan për të nxjerrë si lajm të fundit që është proceduar shoferi i autobusit që ra në Lanë për veprën penale të „shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor“!

Pas 3 ditëve!

Arsyeja?

Që aksidentet të justifikohen si gabim njerëzor i drejtuesve të mjeteve dhe jo si problem autoteknik!

Zotërinj Prokurorë!

Sekuestroni këtë parti autobusësh dhe merrni ekspertë për vitin e prodhimit, gjendjen e tyre teknike dhe shkallën e amortizimit!

Ballafaqojini gjetjet me kriteret e kërkuara në tenderim për kualitetin e mjeteve dhe nëse paratë e dhëna i referohen cmimit për mjete të reja apo të përdorura?

Atëherë do të shikoni që plaka është blerë për vajzë e re!

E vërteta është vetëm një!

Dhe duhet thënë me aq forcë sa të kërcasin edhe dyert e burgjeve!

Nga / Genci Gjokutaj

FOTOT/ Aksidentohet një tjetër urban në Tiranë, ja pamjet e

Me teper

Kryesore10 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet10 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar11 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar11 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil13 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil13 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime13 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil13 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime13 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore13 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook