Lidhu me ne

Kryesore

Berisha: Ne sollëm votën e lirë në vend, Edi Rama dhe Lulzim Basha e kishin përzënë atë

Berisha: Kongresi i PS si Cosa Nostra, do t'i japim fund narkoshtetit! '30 prilli' foli për votën e lirë

Në një dalje për mediat, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se vota e lirë ishte premtimi më solemn që iu bë demokratëve shqiptare dhe që sipas tij është mbajtur.

Berisha tha se ai tashmë ka sjellë votën e lirë në vend, ndërsa Edi Rama dhe Lulzim Basha e kishin përjashtuar atë nga Shqipëria.

Berisha: Vota e lirë ishte premtimi më solemn që u bëmë demokratëve shqiptare në fillim dhe në mënyrë të përsëritur. Në sollën në Shqipëri votën e lirë dhe ndërkohë Edi Rama dhe Lulzim Basha e përzunë atë nga Shqipëria. Ne do ta rikthejmë atë.

Në të gjithë këtë proces ka pasur dominim vota e lirë. Ju e keni ndjekur atë. Nuk ka një rast të vetëm ku nuk ka qenë i drejtë numërimi i tyre apo ka pasur presion nga sipër. Kjo është përmbushja e një zotimi themelor për PD-në dhe shoqërinë shqiptare. Në këtë proces shumëmujor është votuar dhe kanë garuar qindra kandidatura.

MË TEPËR

Stil7 orë më herët

Çfarë është Social Media Marketing?

Fakti që mediat sociale i referohen faqeve të internetit që lehtësojnë komunikimin e përmbajtjes së krijuar nga përdoruesit është i...

Stil7 orë më herët

Pse të përdorim Social Media Marketing?!

Fakti që mediat sociale ndihmojnë biznesin tuaj duke nxitur trafikun, duke bërë njohjen e markës tuaj dhe duke gjeneruar të...

Stil7 orë më herët

Sa shpesh duhet të postoni në mediat sociale?

Ashtu si të gjithë fillestarët, nëse po pyesni se sa shpesh duhet të postoni, atëherë ne themi se duhet të...

Stil7 orë më herët

Seks në mëngjes apo në darkë vonë, e dini çfarë preferojnë shumica e çifteve?

Pas një dite të gjatë në punë, ajo çfarë dëshironi është të shkoni në shtrat dhe të flini. Por në...

Stil7 orë më herët

Rrahu të dashurin pas ndarjes, Ricky Martin në kërkim nga policia

Kundër këngëtarit Ricky Martin është lëshuar një urdhër ndalimi. Urdhri u nënshkrua të premten e po atë ditë autoritetet vizituan...

Radar8 orë më herët

“Shqipëria e 103-ta në botë për lirinë e fjalës”, Rama e mohon: Nuk është e vërtetë

Kryeministri Edi Rama ne një bisedë në qendrën e njohur “De Balie” në Amsterdam, foli dhe për lirinë e fjalës....

Stil9 orë më herët

A duhet të putheni në takimin e parë?

Një nga gjërat që i mundojnë çiftet kur takohen për herë të parë është fakti nëse duhet apo jo ta...

Stil9 orë më herët

Vendet që duhet të vizitoni një herë në jetë!

Nëse është hera e parë që i dëgjoni, mos u habitni që ekzistojnë. Janë shtatë destinacione që Bordo ju sugjeron...

Sport10 orë më herët

Benzema “shënon” edhe jashtë fushe, zbulohet kaçurrelsja që i ka fituar zemrën (FOTO)

Benzema me te dashuren Karim Benzema shënon gol edhe në jetën private. Sulmuesi i Real Madridit e mbylli sezonin në...

Stil10 orë më herët

Pse duhet të lexojmë libra, çdo ditë

Nuk duhet të ketë arsye të caktuar se pse duhet të lexojmë, megjithatë për ata që kanë nevojë për shtysa...

Facebook