Lidhu me ne

Kryesore

Sulmi ndaj SPAK-ut/ Roli i Veliajt në inceneratorin e Tiranës dhe mbrojtja e Ramës

Sulmi i kryeministrit Edi Rama ndaj Strukturës së Posaçme Antikorrupsion ka për qëllim mbrojtjen e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj. Kështu është shprehur kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila në një postim në rrjetin social Facebook, shkruan se Veliaj është personi përgjegjës në aferën e inceneratorit të Tiranës.

Sipas Kryemadhit, presioni i Ramës ndaj drejtësisë është sulm i qartë kundër integritetit të saj

Ja pse kryeministri Edi Rama po ushtron presion ndaj prokurorisë speciale anti korrupsion (SPAK), e ngritur nga Reforma në Drejtësi e vitit 2016. Atij i duhet të mbrojë kryetarin e Bashkisë Tiranë Erion Veliaj nga prokuroria, për rolin e tij në aprovimin në kundërshtim me Ligjin e Vetëqeverisjes Vendore, të koncesionit 30 vjeçar të inceneratorit të Tiranës. Firma e Veliaj është provë e qartë korrupsioni, ndërsa presioni i Ramës ndaj drejtësisë është sulm i qartë kundër integritetit të saj. Rruga e Shqipërisë drejt BE kërkon drejtësi të pavarur dhe fundin e pandëshkueshmërisë të korrupsionit në nivelet e larta”, shkruan Kryemadhi.

https://www.facebook.com/KryemadhiMonika/posts/543543023807432

Me teper

Stil16 orë më herët

Pse keni puçrra edhe pas të tridhjetave?

Nëse jeni të irrituara nga njollat që keni menduar se do të linit pas në vitet adoleshente, nuk jeni vetëm....

Stil16 orë më herët

Çfarë është Dubai Porta Potty!

Nga java e kaluar fjalët kyçe si ” Dubai Porta Potty TikTok ” janë ndër më të kërkuarat. Që kur...

Stil16 orë më herët

Kilet e tepërta shkaktojnë kancer

Pesha e tepërt është përgjegjëse për pothuajse 4% të kancerave në të gjithë botën dhe kjo përqindje do të rritet...

Stil16 orë më herët

5 zakone të përditshme për të jetuar sa më gjatë

Respektimi i disa zakoneve të shëndetshme dhe një mënyrë jetese që plotëson kërkesat e shëndetit mund të shtojnë vite në...

Stil16 orë më herët

Si u dobësua Kim Kardashian 7 kilogramë në tre javë që të hynte në fustanin e Marylin Monroe!

  Pasi befasoi publikun me pamjen e saj e veshur me fustanin e Marylin Monroe në Met Gala, Kim Kardashian...

Stil16 orë më herët

Gjethet e dafinës, benefitete e përdorimit për flokët, lëkurën dhe gjakderdhjen

Dafina ka në përmbajtjen e saj një nivel të lartë të mineraleve si bakri, kaliumi, kalcium, mangani, hekuri, zinku dhe...

Stil16 orë më herët

Beteja e gabuar me kilogramët/ Rënia e shpejtë në peshë dëmton shëndetin

Për të veshur fustanin ikonik, 60 vjeçar të Merylin Monroe-s, influencerja me famë botërore Kim Kardashian tregoi, se u desh...

Stil17 orë më herët

Javët e para të shtatzanisë. Çfarë duhet të bëni?

Javet e para te shtatzanise. Cfare duhet te beni? Javët e para të shtatzanisë janë të vështira por edhe të...

Stil17 orë më herët

Efektet që ka stresi në shtatzani te bebi

Efektet qe ka stresi ne shtatzani te bebi A mund ta dëmtojë bebin stresi gjatë shtatzanisë? Nëse gjendeni në situatë...

Stil17 orë më herët

Lindja e parakohshme, çfarë duhet të dini rreth saj

Lindja e parakohshme, cfare duhet te dini rreth saj Cfarë nënkuptojmë me lindje të parakohshme? Lindje e parakohshme apo ndryshe...

Facebook