Lidhu me ne

Kryesore

Përfundon afati/ Në garë për kreun e PD janë zyrtarisht Berisha dhe Ibsen Elezi

Përfundon afati/ Në garë për kreun e PD janë zyrtarisht

Komisioni i Rithemelimit njoftoi sot përfundimin e afatit për të dorëzuar kandidaturat për garën për kreun e Partisë Demokratike.

Zyrtarisht, kandidatët e vetëm në garë janë dy: ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-drejtuesi i PD në Kukës, Ibsen Elezi. Zgjedhjet për kreun e PD do të mbahen më 22 maj. Ndërsa tre emra të cilët deklaruan kandidaturën, u tërhoqën nga gara. Edvin Kulluri, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj vendosën të mos jenë pjesë e garës për zgjedhjet e 22 majit.

Nesër ‘Rithemelimi’ do të mbajë edhe një mbledhje në orën 11:00.

Njoftimi:

Njoftim i Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale njofton se:

Në përfundim të afatit të paraqitjes së kandidaturave për kryetar të PDSH, kanë shprehur interesim për këtë garë, konform Vendimit Nr. 12 dt 03.05.2022:

1. Z. Sali Berisha

2. Z. Ibsen Elezi

Mbledhja e ardhshme e Komisionit do të mbahet ditën e martë ora 11.00.

Me teper

Stil2 ditë më herët

Pse keni puçrra edhe pas të tridhjetave?

Nëse jeni të irrituara nga njollat që keni menduar se do të linit pas në vitet adoleshente, nuk jeni vetëm....

Stil2 ditë më herët

Çfarë është Dubai Porta Potty!

Nga java e kaluar fjalët kyçe si ” Dubai Porta Potty TikTok ” janë ndër më të kërkuarat. Që kur...

Stil2 ditë më herët

Kilet e tepërta shkaktojnë kancer

Pesha e tepërt është përgjegjëse për pothuajse 4% të kancerave në të gjithë botën dhe kjo përqindje do të rritet...

Stil2 ditë më herët

5 zakone të përditshme për të jetuar sa më gjatë

Respektimi i disa zakoneve të shëndetshme dhe një mënyrë jetese që plotëson kërkesat e shëndetit mund të shtojnë vite në...

Stil2 ditë më herët

Si u dobësua Kim Kardashian 7 kilogramë në tre javë që të hynte në fustanin e Marylin Monroe!

  Pasi befasoi publikun me pamjen e saj e veshur me fustanin e Marylin Monroe në Met Gala, Kim Kardashian...

Stil2 ditë më herët

Gjethet e dafinës, benefitete e përdorimit për flokët, lëkurën dhe gjakderdhjen

Dafina ka në përmbajtjen e saj një nivel të lartë të mineraleve si bakri, kaliumi, kalcium, mangani, hekuri, zinku dhe...

Stil2 ditë më herët

Beteja e gabuar me kilogramët/ Rënia e shpejtë në peshë dëmton shëndetin

Për të veshur fustanin ikonik, 60 vjeçar të Merylin Monroe-s, influencerja me famë botërore Kim Kardashian tregoi, se u desh...

Stil2 ditë më herët

Javët e para të shtatzanisë. Çfarë duhet të bëni?

Javet e para te shtatzanise. Cfare duhet te beni? Javët e para të shtatzanisë janë të vështira por edhe të...

Stil2 ditë më herët

Efektet që ka stresi në shtatzani te bebi

Efektet qe ka stresi ne shtatzani te bebi A mund ta dëmtojë bebin stresi gjatë shtatzanisë? Nëse gjendeni në situatë...

Stil2 ditë më herët

Lindja e parakohshme, çfarë duhet të dini rreth saj

Lindja e parakohshme, cfare duhet te dini rreth saj Cfarë nënkuptojmë me lindje të parakohshme? Lindje e parakohshme apo ndryshe...

Facebook