Lidhu me ne

Kryesore

Berisha: Alibeaj po bën hapa fasadë për të shkuar te kandidati për President i Ramës


Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi mbrëmjen e sotme në një intervistë për Syri TV se Enkelejd Alibeaj po bën disa hapa fasadë për të dalë te kandidati që ka ndërmend të vërë si president kryeministri Edi Rama.

Berisha u shpreh se Rama ka dy qëllime me strategjinë që po ndjek, të nxjerrë presidentin nën dorën e opozitës dhe të mbyllë precedentin e zgjedhjeve.

“Visar Zhiti dhe Mentor Petrela, të garantoj se nuk mund të jetë Edi Rama pas tyre. Këto janë hapat fasadë që bën Alibeaj për të dalë te kandidati i Edi Ramës. Alibeaj tha se do propozojë katër kandidatura. Rama do zgjedhë atë që do vetë. Ka një gjë. Rama me këtë procedurë që po ndjek, me pseudo opizitën ka dy qëllime. Së pari të nxjerrë presidentin nën dorë prej tyre. Së dyti të mbyllë precedentin e zgjedhjeve.

 Kur nuk janë bërë negociata mes deputetëve, janë bërë mes drejtuesve të partive. Unë kam qenë kryeministër dhe kam thirrur në parlament Edi Ramën. Ai ka sjellë kandidaturën e vet, Aleksandër Lleshin. Kam propozuar një njeri që e kishin votuar të dy maxhorancat. Xhezair Zaganjorin. Edi Rama i refuzoi kategorisht këto. Solli Lleshin. Ia refuzova dhe vazhdova rrugën”, tha Berisha.

Ai shtoi se Rama e sheh rrezikun për shkak se është i kërcënuar dhe kërkon ta ruajë postin e presidentit për vete.

“Nëse ai vendos që presidenti i takon opozitës ai në një farë mënyrë e mbyll problemin e zgjedhjeve. Sepse sot vërtetë unë nuk i kam ato mandate por i lëshova presidentin. Ai në një rast mund të thotë jo këtë, më sillni një tjetër. Opozita i dërgon një tjetër dhe votohet. E zgjodhi opozita kandidatin e vet dhe jo përmes Alibeajt.

Alibeaj nuk përfaqëson askënd. Ato emra nuk i ka konsultuar me askënd në grup. Del Batoni dhe thotë më i mirë për president do të ishte Linda Rama. Tani u ka thënë socialistëve që në zarf jam unë i pari. Rama është në teh. E sheh rrezikun dhe atë post e do për të siguruar kokën e tij. Edhe po nuk shkoi e kërkon që të ketë një avokat të fuqishëm për vete. Rama është i kërcënuar”, deklaroi ai.

Me teper

Stil30 minuta më herët

Studiuesit: Shkëputja nga rrjetet sociale redukton depresionin dhe ankthin

Pavarësisht nëse është Instagram apo TikTok, shumica prej nesh kanë një sërë aplikacionesh të mediave sociale të instaluara në telefonat...

Stil34 minuta më herët

Si të dallojmë një nishan kancerogjen, kur njollat në lëkurë janë të rrezikshme

Nga ana shkencore, një nishan është thjesht një hiperproliferim i grupeve qelizore normalisht të pranishme në lëkurë (melanocitet e famshme,...

Stil35 minuta më herët

Si të hiqni dhjamin rreth barkut pa mbajtur dietë, mjekja tregon sekretet

Mjekja Sara Kayat ka ndarë pesë këshillat e saj kryesore për të humbur yndyrën e barkut dhe nuk është aq...

Stil44 minuta më herët

Dieta verore, ja si të pastroni trupin dhe të humbni peshë për verën

Pranverë, verë, vjeshtë, dimër, : një dietë për çdo stinë. Dhe për shkak se muaji më i nxehtë i vitit...

Stil46 minuta më herët

3 shenjat e Horoskopit që pëlqejnë të dominojnë në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Kryesore58 minuta më herët

24 viktimat që humbën jetën nga tërmeti në Thumanë janë vrasje nga neglizhenca shtetërore

Akuza e fortë e Sali Berishës: 24 viktimat e Thumanës janë vrasje shtetërore Sali Berisha Ndërkohë që Rama përmend afera...

Stil1 orë më herët

A duhet të flenë fëmijët në drekë, si ndikon gjumi në të folurën e tyre?

Gjumi është një faktor i rëndësishëm për fëmijët dhe jo vetëm. Të fjeturit mirë ndikon drejpërdrejt në shëndetin dhe energjinë...

Radar1 orë më herët

Auron Tare denoncon me emra: Për Butrintin janë marrë si ekspertë pastruesja dhe një pensionist që mbjell patate

Studiuesi Auron Tare denoncon se dy prej personave të marrë si ekspertë për menaxhimin e parkut të Butrintit nuk kanë...

Radar1 orë më herët

Agron Shehaj denoncon: Rama i dha një pjesë të Butrintit kushëririt të Gjiknurit, 800 ha tokë për resort

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Agron Shehaj, ka denoncuar dhënien e statusit investitor strategjik të një tjetër familjari nga radhët...

Stil2 ditë më herët

Pse keni puçrra edhe pas të tridhjetave?

Nëse jeni të irrituara nga njollat që keni menduar se do të linit pas në vitet adoleshente, nuk jeni vetëm....

Facebook