Lidhu me ne

Kryesore

24 viktimat që humbën jetën nga tërmeti në Thumanë janë vrasje nga neglizhenca shtetërore

Akuza e fortë e Sali Berishës: 24 viktimat e Thumanës janë vrasje shtetërore

Akuza e fortë e Sali Berishës: 24 viktimat e Thumanës janëSali Berisha

Ndërkohë që Rama përmend afera korruptive si Gërdeci apo edhe 21 janari, ku akuzon ish-kryeministrin Berisha, ky i fundit thotë se afera më e madhe korruptive janë 24 viktimat që humbën jetën nga tërmeti në Thumanë.

Në një komunikim me gazetarët, Berisha deklaroi se ajo që ndodhi në Thumanë si pasojë e tërmetit është një vrasje shtetërore, pasi me dokumente thuhej që ato shtëpi ishin të pabanuara.

“Rama flet për afera, po, i them unë. Nëse ka afera të tmerrshme kriminale të pahetuara janë 24 viktima të Thumanës, të cilat i goditi tërmeti i parë.

Me dokumente ishin banesa të pabanueshme, por përgjegjësia e Ramës, e Dakos në Durrës bëri që ata të prisnin vdekjen në shtëpi.

Deri më sot janë hetuar vetëm dy ish kryetar komune të PD që nuk kishin lidhje. Asnjë njeri nuk është përgjegjës ndërkohë që Rama është përgjegjës.

Vrasjet e Thumanes janë vrasje shtetërore, janë vrasje nga neglizhenca shtetërore”, tha Berisha.

Me teper

Stil6 minuta më herët

Dieta verore, ja si të pastroni trupin dhe të humbni peshë për verën

Pranverë, verë, vjeshtë, dimër, : një dietë për çdo stinë. Dhe për shkak se muaji më i nxehtë i vitit...

Stil8 minuta më herët

3 shenjat e Horoskopit që pëlqejnë të dominojnë në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Kryesore20 minuta më herët

24 viktimat që humbën jetën nga tërmeti në Thumanë janë vrasje nga neglizhenca shtetërore

Akuza e fortë e Sali Berishës: 24 viktimat e Thumanës janë vrasje shtetërore Sali Berisha Ndërkohë që Rama përmend afera...

Stil25 minuta më herët

A duhet të flenë fëmijët në drekë, si ndikon gjumi në të folurën e tyre?

Gjumi është një faktor i rëndësishëm për fëmijët dhe jo vetëm. Të fjeturit mirë ndikon drejpërdrejt në shëndetin dhe energjinë...

Radar30 minuta më herët

Auron Tare denoncon me emra: Për Butrintin janë marrë si ekspertë pastruesja dhe një pensionist që mbjell patate

Studiuesi Auron Tare denoncon se dy prej personave të marrë si ekspertë për menaxhimin e parkut të Butrintit nuk kanë...

Radar35 minuta më herët

Agron Shehaj denoncon: Rama i dha një pjesë të Butrintit kushëririt të Gjiknurit, 800 ha tokë për resort

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Agron Shehaj, ka denoncuar dhënien e statusit investitor strategjik të një tjetër familjari nga radhët...

Stil2 ditë më herët

Pse keni puçrra edhe pas të tridhjetave?

Nëse jeni të irrituara nga njollat që keni menduar se do të linit pas në vitet adoleshente, nuk jeni vetëm....

Stil2 ditë më herët

Çfarë është Dubai Porta Potty!

Nga java e kaluar fjalët kyçe si ” Dubai Porta Potty TikTok ” janë ndër më të kërkuarat. Që kur...

Stil2 ditë më herët

Kilet e tepërta shkaktojnë kancer

Pesha e tepërt është përgjegjëse për pothuajse 4% të kancerave në të gjithë botën dhe kjo përqindje do të rritet...

Stil2 ditë më herët

5 zakone të përditshme për të jetuar sa më gjatë

Respektimi i disa zakoneve të shëndetshme dhe një mënyrë jetese që plotëson kërkesat e shëndetit mund të shtojnë vite në...

Facebook