Lidhu me ne

Stil

Çfarë është Dubai Porta Potty!

Po bën xhiron e rrjetit/ Çfarë është Dubai Porta

Nga java e kaluar fjalët kyçe si ” Dubai Porta Potty TikTok ” janë ndër më të kërkuarat.

Që kur videoja e Porta Potty u bë virale në mediat sociale, përdoruesit e rrjetit po kërkojnë të dinë më shumë rreth saj. Edhe pse tingëllon mjaft keq në vetvete, ndoshta është më keq nga sa kishit menduar. Trendi krijoi një kuriozitet në mesin e përdoruesve të internetit për të ditur më shumë rreth tij. Ja çfarë dimë për të dhe si filloi gjithçka.

Si nisi gjithçka?

Sipas një postimi të TikTok nga një përdorues, kjo tendencë ka bërë xhiron e saj në të gjitha llojet e mediave sociale së fundmi. I referohet një fenomeni ku modelet e Instagramit dhe ndikueset femra po marrin mesazhe nga meshkujt në Dubai, të cilët duan t’i paguajnë mijëra apo miliona dollarë për t’i kthyer ato në tualete njerëzore. Në këmbim të pagesës ato lejojnë që persona të tjerë te kryejnë “nevojat personale” mbi to. Burra tepër të pasur organizojnë festa të çmendura dhe paguajnë shifra të mëdha për të kënaqur këto kërkesa të pazakonta.

Një modele anonime në Instagram u citua të thoshte, “Të gjithë burrat e pasur në Dubai u presin biletat vajzave për ta bërë këtë gjë. Ata janë të neveritshëm. Të gjithë kanë të njëjtin fetish”, tha ai. Ndërsa ky është një përgjithësim, ​​përdoruesi deklaroi se ai është nga Dubai dhe e konsideron veten një njeri të pasur. Ai sqaroi se nuk është i interesuar për këtë dhe se ky lloj obsesioni nuk është i zakonshëm në vend.

Si filloi Trendi Dubai Porta Potty në TikTok?

Ndërsa nuk është e qartë se si fillon trendi i TikTok, ky nuk është një fenomen i ri. Fiksimet e ndryshme apo kinks siç u referohemi në anglisht që kanë të bëjnë me lëngjet trupore kanë ekzistuar prej vitesh dhe janë pjesë e komuniteteve të tyre në hapësira të tipit BDSM. Ndonëse mund të duket sikur njerëzit po fluturojnë për këtë gjë në Dubai, kjo prirje mund të mos jetë aq e zakonshme në jetën reale sa kishit menduar. Duket se shumë njerëz po e bëjnë këtë për shkak të asaj se sa i famshëm është bërë në TikTok.

Porta Potty është emri i një vajze nigeriane dhe ajo gjimnaziste. Por çfarë e bën atë të famshme dhe pse po diskutohet në rrjetet sociale? Sipas raportimeve, disa ditë më parë një vajzë nigeriane u bë virale për shkak të një video-je në të cilën ajo po bënte aktivitete të papërshtatshme me civilë të pasur të Dubait.

Një krijues i përmbajtjes së TikTok pohoi se burrat e pasur nga Dubai po u dërgojnë mesazhe influencerave dhe modeleve të mediave sociale që të paguajnë një shumë të lartë parash vetëm për të kryer nevojat personale në gojën e tyre.

Menjëhere pas videove virale shumë njerëz nisën të vendosin gishtin tek shumë personazhe të cilët janë parë në Dubai shpesh dhe kjo gjë ndodhi edhe në Shqipëri ku njerëzit po vënë në dyshim udhëtimet e shpeshta të disa personazheve VIP në Dubai dhe jetesën luksoze të pajustifikuar që ata bëjnë.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil3 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil3 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil4 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil4 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook