Lidhu me ne

Aktualitet

“Rama po e përdor ligjin e investimeve publike për të pasuruar bashkëpunëtorët e tij”

Gjatë fjalës së tij në Kuvend deputeti Agron Shehaj ka denoncuar edhe njëhere se kushërinjtë e Damian Gjiknurit po grabisin pronat publike.

Ai tha se kompania e kushëririt të Gjiknurit është shpallur investitor strategjik dhe se qeveria muaj më parë ka nxjerrë nga zona e mbrojtur e Parkut Kombëtar të Butrintit rreth 800 ha, një pjesë e së cilës do të përdoret për të ndërtuar një resort.

Agron Shehaj: Nje ditë më parë mësuam se të afermit e një zyrtari të lartë të PS janë shpallur investitor strategjik, bëhet fjalë për kushërinjte e Damian Gjiknurit. Ky i fundit tha se pronari i kompanisë që ka marrë statusin e investitorit strategjik nuk është djali i xhaxhait të tij, por është fakt se në Vlorë të gjithë e njohin pronarin e kompanisë strategjike “Andi” si djalin e xhaxhait të Gjiknurit.

Ai e di më mirë se sa lidhje familjare. I bëj thirrje Gjiknurit të sqarojë parlamentin dhe opinionin publik për këtë lidhje familjare.

Edi Rama po e përdor ligjin e investimeve publike për të pasuruar bashkëpunëtoret e tij. Kemi të bëjmë me nje afere më të rëndë. Ky rast është akoma më i rëndë jo vetëm se një anetar qeverie, familjarët e tij janë shpallur investitor strategjik, por qeveria zvogeloi muaj më parë parkun e Butrintit, duke nxjerrë 800 ha nga zona  e mbrojtur dhe do të ndërtohet resorti i kushërinjve të Gjinurit. 

Do shkatërrojnë parkun kombëtar për të ndërtuar resortin e tyre. Ky është një aktivitet i strukturuar kur shteti vihet në funksion të një qëllimi. Përvetëeimin e aseteve publike nga qeveritarët ne pushtet

Me teper

Stil11 orë më herët

Syri i Sheganit, kryevepra natyrore në Shkodër

Syri i Sheganit, kryevepra natyrore në Malësinë e Madhe Me pamjen e mrekullueshme që të ofron burimi karstik i Syrit...

Kryesore13 orë më herët

Berisha krahason Edi Ramën me diktatorin Hoxha: Përdori varfërinë për t’u ulur kokën njerëzve!

Duke folur para mbështetësve të tij në Fier, Sali Berisha ka krahasuar Edi Ramën me Enver Hoxhën, duke thënë se...

Stil13 orë më herët

Komediani Chris Rock: Mund t’u besoni të gjitha grave, përveç Amber Heard

Gjatë një shfaqjeje të dhënë së fundmi në Londër, komediani Chris Rock nuk u përmbajt aspak kur u bë fjalë...

Stil13 orë më herët

A ka një moshë ideale për të bërë fëmijë?

Teknikisht, gratë mund të mbeten shtatzënë dhe të lindin fëmijë që në momentin kur nis cikli menstrual, gjatë pubertetit e...

Stil13 orë më herët

Shkaqet e anemisë/ A ndikon gjenetika?

Anemia nga mungesa e hekurit (IDA) është kur mungesa e hekurit zvogëlon aftësinë e trupit për të bërë mjaftueshëm qeliza...

Stil13 orë më herët

Koliti/ Cilat janë shenjat e para?

Koliti është një term i përdorur për të përshkruar inflamacionin e zorrës së trashë, i njohur gjithashtu si zorrë e...

Stil13 orë më herët

Në cilat raste është i nevojshëm një skaner i kockave?

Një skanim i kockave, i njohur gjithashtu si shintigrafi e kockave, është një teknikë e imazhit bërthamor në të cilën...

Stil13 orë më herët

Shtatzënia dhe deti: Gjithçka që duhet të dini

Një nga pyetjet më të zakonshme që një grua shtatzënë ka gjatë verës është nëse mund të notojë në det. Kur...

Stil13 orë më herët

“Më vinte turp”, Adrola Dushi tregon punën e saj të parë dhe pengun e vetëm që ka me Troin

Modelja Adrola Dushi është një ndër më të pëlqyerat vitet e fundit në vendin tonë ndërsa së fundmi ajo ka...

Stil14 orë më herët

7 ushqimet kryesore që mund të shkaktojnë puçrra

Aknet janë një gjendje e zakonshme e lëkurës që prek gati 10% të popullsisë së botës. Shumë faktorë kontribuojnë në...

Facebook