Lidhu me ne

Kritike

Mosnjohja e rezolutës, Nexhmedin Spahiu : Akti më i turpshëm i parlamentit të Shqipërisë

Mosnjohja e rezolutës, Spahiu : Akti më i turpshëm i parlamentit

Analisti Nexhmedin Spahiu tha se mosmiratimi i rezolutës për ‘njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë’ është akti më i turpshëm që ka bërë parlamenti i Shqipërisë në 30 vjetët e fundit.

Spahiu në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7 ka thënë se parlamenti i Shqipërisë është solidarizuar me dhunuesin dhe ka shfaqur mosrespekt ndaj viktimës.

“Është akti më i turpshëm që ka bërë parlamenti i Shqipërisë në 30 vjetët e fundit. Është solidarizim me dhunuesin edhe mosrespekt ndaj viktimës. Edhe sikur ta kishte miratu parlamenti i Shqipërisë, do të ishte e turpshme sepse është parlamenti i fundit në Ballkan që do ta miratonte një rezolutë të tillë, e lë më me kundërshtu.

Unë kam prit që Edi Rama munohet me bind Vuçiqin që Serbia me dënu këtë gjenocidin që ka bërë në Srebernicë”, tha Spahiu.

51 deputetë votuan kundër kësaj rezolute. Pas votimit, Sali Berisha mori fjalën në Kuvend ku tha se ‘votuan sipas urdhrit të Aleksandër Vuçiç.”

Me teper

Stil6 sekonda më herët

Cila është shenja më xheloze e horoskopit ?

Xhelozia, edhe pse negative, mund të funksionojë në mënyrë të dobishme në një marrëdhënie, kur misteri dhe eksitimi ju mbajnë...

Stil17 minuta më herët

A ndikon regjimi ushqimor në sistemin imunitar?

Sistemi imunitar luan një rol të rëndësishëm për të ruajtur shëndetin dhe kjo varet kryesisht nga një regjim i mirë...

Stil20 minuta më herët

Pse ndodh hernia e kërthizës tek bebet, si trajtohet

Hernia e kërthizës (ombelikale) është një ënjtje në drejtimin jashtë të kërthizës, apo një pjese të organit në zgavrën e...

Stil22 minuta më herët

Çfarë duhet të hamë? Si ndikon ushqimi në mikrobiotën e zorrëve

Ushqimi që hamë ndikon shumë në strukturën dhe përbërjen e mikrobeve të zorrës sonë. Dëshmia e parë për këtë u...

Gatime33 minuta më herët

Receta të shëndetshme / Japrak me gjethe të njoma

Dita juaj e ngarkuar me punë ose edhe aktivitete tjera nuk iu lejon që të përgatitni shpesh herë ushqime të...

Stil55 minuta më herët

Cilat janë pesë këngët më të preferuara të Eurovision 2022

Konkursi i këngës Eurovision po zhvillohet këtë vit në Itali, ku veçohet pjesëmarrja e Ukrainës e cila është në luftë...

Stil1 orë më herët

Tensioni i lartë, mos e masni asnjëherë në këto orare. Rezultatet mund të jenë të gabuara

Të gjithë duhet të kujdesemi për shëndetin, pasi është një element thelbësor i jetës sonë. Kur e ndiejmë se diçka...

Stil1 orë më herët

Ish bashkëshorti në një lidhje me Fifin/ Adrola Dushi uron çiftin publikisht

Adrola Dushi është një nga modelet shqiptare më të dashura për publikun. Së fundi ajo ka qenë e ftaur në...

Stil1 orë më herët

3 shkaqet kryesore të thatësisë vaginale, një prej problemeve më të vështira në jetën seksuale të një gruaje

Thatësia vaginale është një problem i zakonshëm për të cilën shumë gra e kanë të turpshme që të flasin. Studimet...

Kritike1 orë më herët

Mosnjohja e rezolutës, Nexhmedin Spahiu : Akti më i turpshëm i parlamentit të Shqipërisë

Analisti Nexhmedin Spahiu tha se mosmiratimi i rezolutës për ‘njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë’ është akti më i turpshëm...

Facebook