Lidhu me ne

Aktualitet

Berisha denoncon nga Këshilli Kombëtar: Rama po thur me Vuçiç plane të kobshme për Kosovën dhe shqiptarët

Berisha denoncon nga Këshilli Kombëtar: Rama po thur me

Kreu i PD, Sali Berisha deklaron se kryeministri Edi Rama po thur plane kundër shqiptarëve me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, Berisha tha se Rama e ka kthyer Tiranën në Beogradin e vogël dhe refuzon të dënojë gjenocidin serb në Kosovë  me pretekstin se bie në kundërshtim me Ballkanin e Hapur.

“Rinia është në kërcënim madhor që krahasohet në 1945 është ceshtja kombëtare. Rama e ka kthyer Tiranën në Beogradin e vogël. Tirana e Ramës dhe banjalluka e Dodokut kanë qëndrim identik për vrasjen, masakrat, gjenocidin në Kosovë. Gjatë operacionit Patkoi një rezolutë që paraqitëm për të duar gjenocidin serb në Kosovë, 1998-99 u refuzua nga Rama me pretekstin se bie në kundërshtim me Ballkanin e Hapur, ku Shqipëria është Beogradi i vogël.

Në vitin 45 Enver Hoxha pasi me divizionet e tij mundësoi vërshimin e hordhive serbo malazeze në Kosovë dhe e dorëzoi te Tito akt të cilin e mbron në 1982, Rama po thur me Vuçiç plane të kobshme për Kosovën dhe shqiptarët.

Të refuzosh dënimin e gjenocidin serb në Kosovë do të thotë se të vrasësh për së dyti ndaj shqiptarëve në Kosovë.

Në këtë analizë u ndala se sytë e mendjen, zemrën e kanë te veprimi i PD. Ata kërkojnë nga ne të jemi më në këmbë se kurrë, të mos pranojmë më kurrë këtë plaçkitje që iu bëhet qytetarëve të varfër me bordet dhe klientelën e Ramës. Klika ka qëllim pasurimin e vetes.  Të mos pranojmë që Tirana të kthehet në Beogradin e vogël.

Rama, ky Duman i pushtetit të shkelmojë mbi gjakun e mbi 10 mijë shqiptarëve në Kosovë”, tha Berisha.

MË TEPËR

Radar6 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil5 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil5 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Facebook