Lidhu me ne

Aktualitet

Çfarë u ka mbetur pa futur nën kontroll dyshes Rama-Veliaj?

Nga Nilda Halili-

Presidenca ishte kalaja e fundit që pushtoi Edi Rama.

Tashmë kryeministri nuk ka asnjë institucion kushtetues pa futur në dorë.

Parlamentin e ka të tijin, pushtetin e ka personal, biznesi që rri me sytë nga kryeministri, mediat që i bëjnë temena “Beut të Surrelit”, Erion Veliajn e ka mëkembës të pushtetit, drejtësia nuk guxon të hetojë pushtetin e ekzekutivit, me përjashtim të ndonjë ministri që vjen nga LSI; amerikanët vdesin për Ramën, europianëve iu bën “zbor” pasi janë në katrahurë qëkur iku Angela Merkel.

Ka mbetur dhe presidenca e futbollit me Armando Dukën, por me atë do të merret në vjeshtë Erion Veliaj. Duhet marrë edhe ajo kala e fundit.

E ç’të marrin më?!

Gjithçka e kanë nën kontroll, Rama dhe Veliaj.

Ka mbetur oksigjeni në ajër, por atë e ka fal Zoti dhe nuk e marrin dot.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil3 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil4 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil4 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook