Lidhu me ne

Temporal

10 arsye për të protestuar?!

Dikur “i nderuari Edi Rama”, sot “Edi””, analiza e REL: Si është raporti  mes kryeministrit shqiptar dhe Presidentit Vuçiç - Top Channel

Arsye Nr 1. Çmimet e papërballueshme të nevojave bazë për të gjithë popullsinë që nuk garantojnë më as 2 vakte në ditë ushqim për 1/3 e popullsisë përfshi edhe fëmijë të uritur kudo!

Arsye Nr 2. Rrogat dhe pensionet e zhvlerësuara nga inflacioni dhe rritja e çmimeve, duke sjellë braktisje masive të shqiptarëve drejt Perëndimit!

Arsye Nr 3. Rrënimi i biznesit nga taksat dhe kostot e shumëfishuara pa mbështetje paketash fiskale, përkundrazi duke favorizuar monopolet në treg nëpërmjet bordeve komuniste të vendosjes së çmimeve të pakicës!

Arsye Nr 4. Papunësia e rritur nga falimentimi dhe rritja e kostove për biznesin!

Arsye Nr 6. Rritjen e represionit policor, gjobave, masave absurde për t’ua nxirë jetën shqiptare

Arsye Nr 7. Investime dhe korrupsion masiv me konçensione dhe troje publike dhe rrëmbime të atyre private!

Arsye Nr 8. Rrënimi i bujqësisë së braktisur në kohën kur Planeti po shkon drejt urisë në vend të paketave emergjente për stimulimin e mbjelljeve të kulturave bazë grurë, misër, patate, fasule, etj. për t’u përballur me urinë globale që po vjen!

Arsye Nr 9. Grabitja e Butrintit dhe helenizimi i arkeologjisë shqiptare!

Arsye Nr 10. Tradhëtia Kombëtare e Ballkanit të Hapur të Soros, Rama, Vuçiç…

MË TEPËR

Stil6 minuta më herët

Adele flet për rënien nga pesha: Më ndihmoi me ankthin

Adele ka folur së fundmi për humbjen e saj dramatike të peshës dhe sesi ka ndikuar në problemet e saj...

Stil8 minuta më herët

Apple Watch 8, ora e re mund të masë temperaturën

Seria e ardhshme orëve Apple Watch 8, që do të dalë në shtator, do të ketë gjithashtu një sensor që...

Stil2 orë më herët

Pse e kam barkun shumë të fryrë edhe pas lindjes?

Çfarë është diastaza recti? Diastasis recti është ndarja e pjesshme ose e plotë e rectus abdominis, ose muskujt “six pack”...

Stil2 orë më herët

4 arsye pse duhet të hani një lugë mjaltë përpara gjumit

Vlerat e mjaltit për shëndetin janë të provuara shkencërisht dhe jo më kot ai njihet si ‘ari i lëngshëm.’ Prej...

Radar2 orë më herët

“Donald Trump njeri i rrezikshëm, s’duhet t’afrohet Shtëpisë së Bardhë.” – Sipas Liz Cheney

Republikania Liz Cheney ka paralajmëruar partinë e saj që të mos kandidojë sërish për postin e ish-presidentit Donald Trump. “Mendoj...

Stil3 orë më herët

Paraliza e gjumit, pse ndodh dhe cilët janë më të rrezikuar

Zgjohesh papritur dhe je plotësisht i ndërgjegjshëm dhe i zgjuar por nuk lëviz dot? Atëherë sapo ke përjetuar të ashtuquajturën...

Stil3 orë më herët

Shëndeti i veshkave nis në tryezë, cilat janë ushqimet më të mira

Shëndeti i veshkave është thelbësor për mirëqenien tonë. Problemet me veshkat shkaktojnë sëmundje të tjera kardiovaskulare. Për fat të mirë...

Stil3 orë më herët

Seksi dhe shtatzënia, 8 faktet që duhet të dijë çdo çift

Marrëdhënia seksuale në shtatzani nuk do të jetë njësoj si më parë dhe kjo pasi shpesh partnerët kanë frikë mos...

Stil3 orë më herët

3 shenjat më arrogante të Horoskopit

Çdo shenjë ka karakteristikat e veta dhe kjo i bën të veçanta. Por disa prej tyre njihen për egoizmin dhe...

Stil3 orë më herët

Si të shmangni thinjat e parakohshme, zbuloni disa sekrete

Bëhet fjalë për një proçes natyral që shkon krah për krah me moshën.Tradita shqiptare i quan flokët e bardhë si...

Facebook