Lidhu me ne

Letersi

15 seritë e librave më të shitur të të gjitha kohërave

15 seritë e librave më të shitur të të gjitha kohërave

Listën e kryeson “Harry Potter” nga  J.K. Rowling

Nuk ndodh që në një roman të vetëm të gjesh, personazhet, tregimet apo ngjarjet më të paharrueshme. Prandaj edhe “Metal Floss” ka listuar 15 seritë e librave më të shiturit, por edhe me historitë më të bukura.

Listën e kryeson “Harry Potter” nga  J.K. Rowling. Ajo që dihet me siguri është se janë shitur të paktën 500 milion kopje. Duke u pasur nga “Perry Mason” nga Erle Stanley Gardner, që ka 300 milionë kopje të shitura.

Goosebumps – R.L. Stine

Më poshtë mund të gjeni listën e plotë të librave më të shitur të të gjitha kohërave:

Harry Potter – J.K. Rowling

Goosebumps – R.L. Stine

Perry Mason – Erle Stanley Gardner

Berenstain Bears – Stan and Jan Berenstain

Choose You Own Adventure – Multiple authors

Sweet Valley High – Francine Pascal

Robert Langdon – Dan Brown

Diary of a Wimpy Kid – Jeff Kinney

Noddy – Enid Blyton

The Railway Series – Rev. W. Awdry and Christopher Awdry

San-Antonio – Frédéric Dard

Nancy Drew – Carolyn Keene

The Baby-Sitters Club – Ann Martin

Star Wars – Multiple authors

Fifty Shades – E. L. James 

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil4 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil4 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook