Lidhu me ne

Letersi

MICHAEL JACKSON: NËSE TI NUK BESON TEK VETJA, ATËHERË KUSH DO TA BËJË…

Thënie nga Michael Jackson:

“Ndonjëherë, kur të trajtojnë në mënyrë jo të barabartë, bëhesh më i fortë dhe më i vendosur. Më pëlqen kjo formë fuqie. Njerëzit që e sigurojnë këtë fuqi, përfshihen me gj a k e me shpirt në gjërat, tek të cilat besojnë”.

“Mos u nxito nga një emocion. Çdo gjë në jetë ka një ritëm dhe janë pauzat dhe heshtjet që flasin të vërtetën”.

“Në një botë të mbushur me urrejtje, duhet të guxojmë të shpresojmë. Në një botë të mbushur me inate, duhet të guxojmë të përshtatemi. Në një botë të mbushur me mosbesim, duhet të guxojmë të besojmë”.

“Fëmijët më tregojnë me buzëqeshjet e tyre mrekullinë në gjithçka. Kjo mirësi shkëlqen drejtpërdrejt nga zemrat e tyre dhe kërkon të dashurohet nga të tjerët”.

“Gjithmonë beso tek vetja, pavarësisht se kush përreth teje po tregohet negativ, apo po të transmeton energji negative. Thjesht shmange këtë gjë, pasi çdo gjë që ti e beson, mund ta arrish”

“Unë besoj tek ëndrrat dhe tek mundësia që një person t’i bëjë ëndrrat realitet. Dhe një dëshirë është më tepër se një dëshirë. Është një qëllim që koshienca dhe subkoshienca jote të ndihmojnë ta bësh realitet”.

“Ji modest, beso tek vetja dhe mbaj në zemër dashurinë e gjithë botës”.

“Ka qenë ëndrra ime, që kur isha një fëmijë, të bashkoja njerëzit e gjithë botës përmes dashurisë dhe muzikës”.

“Nëse vjen në këtë botë duke e ditur se të duan dhe largohesh nga kjo botë duke ditur të njëjtën gjë, atëherë çdo gjë ndërmjet mund të menaxhohet”.

“Të tjerët shpesh nuk e shohin atë që unë shoh. Ata janë dyshues. Nuk mundesh të bësh dot më të mirën tënde, kur dyshon tek vetja. Nëse ti nuk beson tek vetja, atëherë kush do ta bëjë?”

MË TEPËR

Radar21 minuta më herët

“Mbrëmë e kam parë në televizor, jam pa gjumë gjithë natën”- Pas zonjës Haxhire flet edhe “pronarja” tjetër e inceneratorëve Ruzhdije Meta (INTERVISTA)

Pas historisë së zbuluar dje të 95-vjeçares Haxhire Gurakuqi, me “biznes 30 milionë dollarë” në Lezhë, një tjetër e moshuar...

Stil24 minuta më herët

Rihanna, miliarderja më e re në Amerikë

Rihanna së fundmi hyri në listën vjetore të Forbes të femrave më të pasura të vetë-bëra në Amerikë për të...

Stil33 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar41 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar5 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil5 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Facebook