Lidhu me ne

Kryesore

Berisha akuza Ballës: Ka mbi 50 telefonata me anëtarin e bandës së Elbasanit, bleu vota për të dhe PS-në


Berisha akuza Ballës: Ka mbi 50 telefonata me anëtarin e bandës së Elbasanit, bleu vota për të dhe PS-në

Në një prononcim për mediet jashtë Kuvendit, pasi në sallë nuk iu dha fjala, ish-kryeministri Sali Berisha bëri akuza të forta ndaj Taulant Ballës duke thënë se bandad e Elbasanit kanë blerë vota për të dhe për Partinë Socialiste.

Berisha tha se banda e Elbasanit ka blerë vota për PS-në.

“Dua të denoncoj lidhjet e mëdha, të tmerrshme, të Taulant Begos me Gentian Sharrën. Sot po flas për këtë, njërin prej anëtarëve më të rrezikshëm të bandës së Elbasanit.

Mes Taulant Begos dhe Gentian Sharrës ekzistojnë të paktën mbi 50 telefonata dhe mundet me qindra kilometra zbardhje të gjata në këto biseda.

Biseda nga më të ndryshmet që faktojnë Taulant Begon kokë e kombë si anëtar të bandës së Elbasanit.  

Taulant Bego ka marrë përsipër, ka dhënë porosi nga më të paligjshmet dhe ka kryer detyra nga më të paligjshmet në interes të Gentian Sharrës. Pra Gentian Sharra është njeriu që ka blerë vota për PS-në dhe Taulant Begon. Kjo është situata, e vërteta në Parlament.

Ju bëj thirrje të publikoni çdo regjistrim, çdo dokument që implikon apo njëson Edi Ramën e bashkëpunëtorë të tij me bandën e Elbasanit.”– deklaroi Berisha.

Më pas gazetarët e pyetën nëse bisedat mes Ballës dhe anëtarit të bandës së Elbasanit janë vetëm për blerjen e votave në zgjedhjet e fundit, Berisha pati këtë përgjigje dhe u largua: “Biseda për ngjarje të shumta zotëri. Po fole me bandat flet vetëm për krime, nuk flet për dashuri. Ta kemi të qartë këtë”.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil4 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil4 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook