Lidhu me ne

Kryesore

“Si nje front i përbashkët”, Berisha njofton datën e protestës së parë kombëtare

“Si nje front i përbashkët”, Berisha njofton datën e protestës së parë kombëtare

"Si nje front i përbashkët", Berisha njofton datën e

Kryetar i Partisë Demokratike Sali Berisha ka njoftuar se në datën 7 korrik, në Tiranë, do të zhvillohet protesta kombëtare e opozitës.

Gjatë fjalës në tryezën me shoqërinë civile, Berisha bëri thirrje që të nisë një pune intensive si një front i përbashkët për këtë mbajtjen e kësaj proteste.  

“Data 7 korrik është menduar nga Partia Demokratike të jetë data e protestës së madhe në Tiranë. Të bëjmë gjithçka për të nisur betejën tonë, kjo është betejë e rëndësishme, por kjo betejë duhet të shtrihet në mbarë vendin.

Si nje front i përbashkët te bëjme nje pune intensive per protesten e dates 7 korrik. Ky nuk eshte me pushtet kushtetues por pushtet i dale nga patronazhistet. Nuk ka liri pa vote. E vetmja menyre per te garantuar lirine, eshte vota. Te ngrihemi ne kete proteste te fuqishme. Te mos e shnderrojme Tiranen ne nje Beograd te vogel. Eshte kryeqytet i vendit. Do e quajmë front për shpëtimin e Shqipërisë.

Jemi te vendosur te mbrojme interesat e vendit tone. Vetem nje shoqeri atdhetate, nje shtet minimalisht patriotik, mund te zhvilloje vendit, perndryshe shkaterrohet.

Parimet konsrvatore jane parimet me te mira dhe i japin pergjigjen me te shkelqyer problemeve te vendit sot”, tha Berisha. 

MË TEPËR

Mix17 orë më herët

Sa fruta duhen konsumuar në ditë? Mos e teproni duke thënë se janë të shëndetshme

Me ardhjen e muajve të verës, frutat më të njohura të stinës zënë vendin e tyre në frigorifer. Pavarësisht nëse...

Mix18 orë më herët

Eva Longoria: Do doja ta dinin të gjithë si është Victoria Beckham

Eva Longoria është një mike e vjetër e stilistes, Victoria Beckham, ku së fundmi ka treguar se si është ajo...

Mix18 orë më herët

Lëngu i pjeprit: Zgjidhja e freskët për rënien nga pesha!

Pjepri është nga frutat më të pasura me ushqyes të dobishëm për shëndetin e njeriut. Ai është i pasur me...

Radar18 orë më herët

Edi Rama i drejton vetë ndjekjet penale dhe hetimet që bën SPAK

Avenir Peka: Edi Rama drejton vetë ndjekjet penale dhe hetimet që bën SPAK Drejtuesi i departamentit të Sigurisë në PD,...

Radar1 ditë më herët

4 vite gënjeshtra të Ramës për gjobën e Beketit

Për vite me radhë kryeministri shqiptar i ka thënë vazhdimisht publikut, se asnjë lek i taksapaguesve shqiptar nuk do të...

Mix1 ditë më herët

Universitetet më të vjetra në botë, të cilat janë ende sot në funksion

Universitetet më të vjetra në botë të cilat janë ende në funksion sot janë: 1. Universiteti i Bolonjës – Itali...

Radar1 ditë më herët

Qumështi i importit rritet me 28%, ‘zhduket’ prodhimi vendas

Qumështi i importit rritet me 28%, ‘zhduket’ prodhimi vendas Në tregun vendas është zgjeruar pesha e qumështit të importuar, duke...

Radar1 ditë më herët

Donald Trump kryeson thellë ndaj çdo rivali republikan – Sondazhi

Ish-presidenti Donald Trump po udhëheq çdo sfidues të mundshëm republikan jo vetëm në një grup hipotetik, por kokë më kokë,...

Kioske2 ditë më herët

Sa është norma e korrupsionit në Shqipëri?

Operacioni i fundit i SPAK, si dhe rasti tjetër në gjykim, ai i incineratorit të Elbasanit, sugjeron se norma e...

Radar2 ditë më herët

Joe Biden nuk është i aftë për të rikandiduar

“As fizikisht, as mendërisht”, doktori i Obamës: Biden nuk është i aftë për të rikandiduar Një ish-doktor i Shtëpisë së...

Facebook