Lidhu me ne

Aktualitet

PS-ja, partia më e rrezikshme në Europë. Të rikthejë votën ose del jashtë ligjit

sali berisha Archives - Lapsi.al

PS-ja, partia më e rrezikshme në Europë. Të rikthejë votën ose del jashtë ligjit

Në një intervistë për MCN Tv, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka deklaruar ndër të tjera, se Edi Rama e ka shndërruar Partinë Socialiste në një subjekt identik me PPSh-në. Sipas tij, mënyra me të cilën z. Rama ma emëruar kryetarët e degëve të partisë, duke eliminuar votën, e ka bërë këtë parti më të rrezikshmen në Europë. 

Duhet të rikthejë votën ose do dalë jashtë ligjit

ka thënë ndër të tjera Berisha. 

Kjo është ndoshta hera e parë që përmendet një gjë e tillë. Kushtetuta rregullon në nenin 9 të saj funksionimin e partive politike dhe ka disa pika që bien në përputhje me realitetin politik. Nga ana tjetër mesazhi i Berishës i apelon grupimeve brenda PS-së që të lëvizin

Edhe pse në parim akuza qëndron: PS nuk është parti demokratike, por një sekt. 

MË TEPËR

Mix21 minuta më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix22 minuta më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix44 minuta më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet1 orë më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar1 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix2 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix2 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix2 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore2 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix2 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook