Lidhu me ne

Kioske

Skandali i incineratorëve është gati i njëjtë me skemat piramidale të 97-ës.

Nga Fatmir Gjoni

30 mln euro nga inceneratorët? SPAK merr në pyetje dy të moshuarit - 5  Pyetjet

Skandali i incineratorëve është gati i njëjtë me skemat piramidale të 97-ës.

Po të lexosh emrat e personave të angazhuar janë njëjtë si Sudja, Kamberi e Xhaferri. Edhe vlera financiare është gati e njëjtë.

E vetmja diferencë është se skemat piramidale u vodhën paranë disa personave (rreth 200 mije personave) kurse këta të incineratorëve dhe të PPP-ve na i vodhën të gjithëve ne ose rreth 3 milion vetëve.

Ata 200 mijë viktimat e skemave piramidale ja nxorën tymin e zi vendit për lekët e tyre (me të drejtë), kurse ne 3 milionshja tjetër që vidhemi e mashtrohemi me firma të vdekurish, rrimë duarkryq e bëjmë sehir.

Sepse lekët e shtetit shqiptar dhe vetë shtetin shqiptar nuk i konsiderojnë të tyret.

Afera e inceneratorëve – A2 CNN
Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix6 minuta më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix8 minuta më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix29 minuta më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet55 minuta më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar1 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix1 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix2 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix2 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore2 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix2 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook