Lidhu me ne

Kioske

Ndoshta edhe e-mailet zyrtare të kryeministrit duhen publikuar 1 herë në 6 muaj

Nga Respublica.al

edi rama kompjuter - Hapur

Ndoshta edhe e-mailet zyrtare të kryeministrit duhen publikuar 1 herë në 6 muaj

Lajmi i aksesimit të shërbimit elektronik postar të kryeministrit kaloi pa bujë. Për arsye që kuptohen në arsenalin e marrëzisë së këtij vendi në mishelë fatale me injorancën dhe indiferencën. 

Heshtja është fundja drama e vetme e një qeverie të kapitulluar, farisejtë e saj mediatikë me kryeministrin në krye do bëjnë çmos të gjejnë diçka gazmore. 

Tashmë edhe shifrat përputhen në mënyrë cinike: Lulzim Basha vodhi 200 milionë euro me procedurë na thanë. 

Dixhitalizimi na ka marrë 192 milionë euro për te ardhur tek siguria zero. Dhe me procedurë superekspertësh po synohet të hidhet lumi. 

Asgjë nuk do të ndryshojë. Z. Rama qeveris tashmë me modelin e çakallit që ha kufoma, nën shoqërinë e hienave që hanë çfarë mbetet. Madje çdo gjë që mbetet, duke synuar edhe ta lënë çakallin pa gjë. 

Është shumë e vështirë të dramatizosh diçka në Shqipërinë e sotme. Drama mobilizon, por gajasja mobilizon më shpejt në rrjete sociale. Ndoshta kjo është forma e fundit politike e mbetur,  ndërkohë që nuk është çudi që kryeministri ta interpretojë publikimin e e-maileve si instrument të bashkëqeverisjes. 

E meqenëse dikur u tall duke sugjeruar që pagat tona të publikohen një herë në gjashtë muaj, si e si për të relativizuar atë që ndodhi, nuk është keq që edhe e-mailet e tij zyrtare të publikohen me të njëjtën frekuencë. Në fund të fundit askush nuk po di më ta identifikojë shtetin apo publiken gjëkundi. Ndoshta partnerët strategjikë na ndihmojnë edhe në këtë detyrë të shenjtë, pasi përtej derës së shtëpisë askush nuk e di çfarë ka më. 

MË TEPËR

Mix31 minuta më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix33 minuta më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix54 minuta më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet1 orë më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar1 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix2 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix2 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix2 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore2 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix2 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook