Lidhu me ne

Kioske

Edi i zi që nuk mban zi!!!

Koment nga Ardit Haxhija

Edi i zi që nuk mban zi!!!

Edi Rama | Edi Piqoni | Flickr


Erdhi në pushtet me premtime të mëdha, po largohet me dështimet më të mëdha.

Erdhi si shpresë për një Shqipëri Europiane, po largohet me Shqipërinë serbo-ruse.

Erdhi për të larguar oligarkët, po largohet si oligark.

Erdhi për 300 mijë vende të reja pune po largohet bashkë me 600 mijë shqiptarë qe braktisën atdheun.

Erdhi për të hequr korrupsionin, po largohet prej korrupsionit.

Erdhi për të zhdukur krimin, po largohet si vendi më i inkriminuar.

Erdhi për të zhdukur drogën, po largohet me rekordet më të larta të drogës.

Erdhi për të ngjyrosur Shqipërinë, po largohet me betonin e Tiranës.

Erdhi për të bërë drejtësinë, po largohet me frikën nga drejtësia.

Erdhi për të varfërit, po largohet nga të varfërit.

Erdhi për shpresën, po largohet pa shpresë.

Erdhi si piktor, po largohet si gangster.

Erdhi si sportist, po largohet si bullist.

Erdhi për ne, po largohet pa ne.


Sot Edi i zi duhet të mbajë zi për të gjitha fatkeqësitë që i ka sjellë Shqipërisë në keto 9 vite të tmerrshme për çdo shqiptar të ndershëm.

Sot Edi i zi duhet të mbajë zi që vrau ëndrrat e çdo vogëlushi e vogëlusheje që të vijë të krenohet me vendin e vet.

Sot Edi i zi duhet të mbajë zi për cdo emigrant dhe emigrante që Shqipëria i duket çdo ditë e më e largët.

Sot Edi i zi duhet të mbajë zi për çdo të zezë që po i sjell vendit të tij.

MË TEPËR

Mix59 minuta më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix1 orë më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix1 orë më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet2 orë më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar2 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix2 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix2 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix3 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore3 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix3 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook