Lidhu me ne

Kritike

STOP POLICISË ABUZUESE … frymëzuar nga psiko – Rama

E frymëzuar nga psiko – Rama

Nga Fatmir Gjoni

KËSHTU do të jetë gjoba elektonike nga Policia Rrugore /FOTO - Shqiptarja

STOP POLICISË ABUZUESE

– Nuk mund ta durojmë dot më një polici që vendos gjoba fallso qytetarëve të vet

– Nuk mund ta kapërdijmë më një tangarllëk dhe mendjemadhësi në sjelljen e policisë, anembanë vendit

– Nuk mund të ndjehem i mbrojtur nga policë të droguar apo të alkolizuar

– Nuk mund ta durojmë më një polici me të kaluar kriminale, të lidhur me krimin apo bashkëpunëtore të krimit.

– Nuk mund të durojmë dot më një polici që abuzon dukshëm me detyrën gjithandej.

– Unë nuk ndjehem më qytetar para policisë së shtetit por viktimë e abuzimit të saj.

– Unë nuk ndjehem më qytetar para policisë së shtetit por bankomat kur i sheh gjithandej me bllok gjobash në dorë

– Unë nuk ndjehem më qytetar para policisë së shtetit por refugjat në vendin tim kur të ndal në rrugë çdo polici që i teket, pa arsyetim, por me tendencën për korrupsion dhe abuzim.

I duhet thënë STOP!

MË TEPËR

Mix16 orë më herët

Drake thyen rekordin e Beatles në Billboard Hot 100

Drake ka thyer zyrtarisht rekordin e The Beatles Billboard Hot 100, të cilin ata e mbajtën për 55 vjet. Reperi...

Mix16 orë më herët

Gjyqi i Johnny Depp dhe Amber Heard, tashmë pjesë e serialit Law & Order

Historia e gjyqit të Johnny Depp dhe Amber Heard që rrëmbeu titujt e gazetave për gjashtë javë do të shfaqet...

Mix16 orë më herët

Rënia në peshë, faktori thelbësor në shërimin nga diabeti i tipit 2

Prej tyre, në vitin 2019, 7 710 kaluan në remision, që do të thotë se ata vazhduan të kishin nivele...

Radar16 orë më herët

Të mitur që bëhen ‘kriminelë’, në 7 muaj mbi 1 mijë të dyshuar

Nga euronews.al Të mitur që bëhen ‘kriminelë’, në 7 muaj mbi 1 mijë të dyshuar Çdo vit e më shumë...

Mix16 orë më herët

Tre ushqimet që forcojnë sistemin imunitar në çdo stinë!

Dietologët e njohur kanë zbuluar 3 ushqimet me më shumë lëndë ushqyese, që forcojnë sistemin imunitar. Këto 3 ushqime janë...

Sport16 orë më herët

Shakaja e Elon Musk çmend tifozët e Manchester United

Një deklaratë në Twitter ka trazuar gjithë botën e futbollit . Elon Musk, njeriu më i pasur në botë, ka...

Mix17 orë më herët

Thylane Blondeau, vajza më e bukur në botë, fotografohet në plazh me të dashurin e ri

“Vajza më e bukur në botë” fotografohet në plazh me të dashurin e ri Thylane Blondeau, e cila dikur konsiderohej...

Mix17 orë më herët

Si të largoni aromën e pakëndshme të duhanit? Kjo është zgjidhja

Si të largoni aromën e pakëndshme të duhanit? Kjo është zgjidhja Era e pakëndshme e tymit të duhanit “ngjitet” në...

Mix17 orë më herët

Kur është koha më e mirë për të bërë seks, sipas shkencës

Kjo është koha më e mirë për të bërë seks, sipas shkencës Koha më e mirë për të bërë seks...

Mix17 orë më herët

Zhvillohet ankandi i pazakontë, 12 mijë euro për një puthje me William Levy

Zhvillohet ankandi i pazakontë, 12 mijë euro për një puthje me William Levy William Levy është një ndër aktorët më...

Facebook