Lidhu me ne

Kritike

STOP POLICISË ABUZUESE … frymëzuar nga psiko – Rama

E frymëzuar nga psiko – Rama

Nga Fatmir Gjoni

KËSHTU do të jetë gjoba elektonike nga Policia Rrugore /FOTO - Shqiptarja

STOP POLICISË ABUZUESE

– Nuk mund ta durojmë dot më një polici që vendos gjoba fallso qytetarëve të vet

– Nuk mund ta kapërdijmë më një tangarllëk dhe mendjemadhësi në sjelljen e policisë, anembanë vendit

– Nuk mund të ndjehem i mbrojtur nga policë të droguar apo të alkolizuar

– Nuk mund ta durojmë më një polici me të kaluar kriminale, të lidhur me krimin apo bashkëpunëtore të krimit.

– Nuk mund të durojmë dot më një polici që abuzon dukshëm me detyrën gjithandej.

– Unë nuk ndjehem më qytetar para policisë së shtetit por viktimë e abuzimit të saj.

– Unë nuk ndjehem më qytetar para policisë së shtetit por bankomat kur i sheh gjithandej me bllok gjobash në dorë

– Unë nuk ndjehem më qytetar para policisë së shtetit por refugjat në vendin tim kur të ndal në rrugë çdo polici që i teket, pa arsyetim, por me tendencën për korrupsion dhe abuzim.

I duhet thënë STOP!

MË TEPËR

Sport4 orë më herët

7 “sekretet” e Kylian Mbappe

Anglia do të përballet me Francën në çerekfinalet e Kupës së Botës këtë të shtunë në orën 19:00, teksa sytë...

Mix4 orë më herët

Bella Hadid modelja e vitit 2022

“Londra është kthyer”, njoftoi Christine Quinn e Selling Sunset, video-mesazhi i rishikuar i para-regjistruar i së cilës hapi ndarjen e...

Kritike4 orë më herët

Kim Mehmeti: Rama, jargavitës ndaj të huajve dhe i dhunshëm ndaj shqiptarëve

Në Tiranë u mbajt Samitit i BE’së për Ballkanin Perëndimor. Dhe ata që kanë sy mund të shihnin se liderët...

Mix4 orë më herët

Disa zakone të përditshmërisë që po ju shkaktojnë puçra

Nëse puçrrat janë pjesë e përditshmërisë suaj dhe ende nuk e dini pse shkaktohen ka mundësi që shkaku të jënë...

Radar9 orë më herët

Berisha deklaratë para selisë: Akti ndaj meje dëshmoi karakterin prej krimineli të Edi Ramës, asgjë s’na mposht, s’ndalemi

Kreu i PD-së Berisha foli para selisë së PD-së, pas largimit nga bulevardi. Ai tha se kryeministri Rama është përpjekur...

Kryesore9 orë më herët

Berisha: Personi që më goditi agjent i Policisë Kriminale, akt personal i Edi Ramës

Kreu i PD-së Berisha akuzoi kryeministrin Rama, ministrin e Brendshëm Çuçi e shefin e Agjencisë për Mbikëqyrjen Policore Ardi Veliu...

Radar9 orë më herët

Berisha: Ne jemi misionarë, beteja të mëdha na presin!

Duke folur nga selia e Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se sot u faktua se nuk ka forcë në...

Radar10 orë më herët

Berisha flet për ngjarjen, thirrje Policisë: Lirojeni fatkeqin, autori i vërtetë është Edi Rama

Kreu i PD Sali Berisha, në fjalën e tij në protestën e zhvilluar në Bulevard, foli edhe për autorin që...

Kryesore10 orë më herët

Berisha mesazh ndërkombëtarëve: Shqipëria në rrezik, këtu vota blihet me 500 narko euro

Berisha e quan samitin si mbështetje ndaj PD dhe popullit. “Shqipëria sot është në rrezik ekzistencial. Ne ndjehemi fatkeqë sepse...

Radar10 orë më herët

Berisha: Pa votën e lirë s’do ketë stabilitet

Në protestën e mbajtur sot kryedemokrati Sali Berisha theksoi se pa votën e lirë s’do ketë më stabilitet në Shqipëri.  Berisha...

Facebook