Lidhu me ne

Radar

Guvernatori i Floridas Ron DeSantis pezullon prokurorin e mbështetur nga Soros: Neglizhoi detyrat

Guvernatori i Floridës Ron DeSantis ka pezulluar prokurorin liberal të shtetit Andrew Warren – një prokuror i mbështetur nga Soros – për neglizhencën e detyrës së tij dhe dështimin për të zbatuar ndalimin e abortit në Florida.

Warren refuzoi të zbatonte ligjin e Floridës dhe kështu që ai është larguar.

Ne po pezullojmë avokatin e shtetit të qarkut të 13-të të mbështetur nga Soros, Andrew Warren për neglizhencën e detyrave të tij pasi ai zotohet të mos respektojë ligjet e shtetit,” tha zyra e DeSantis në një deklaratë. Qarku i 13-të bie mbi kontenë Hillsborough të Floridës.

“Kushtetuta e Floridës ia ka dhënë të drejtën e vetos guvernatorit, jo prokurorëve të shtetit,” tha DeSantis. “Ne nuk do të lejojmë që ky patogjen i injorimit të ligjit të ketë një terren në shtetin e Floridës.”

Kjo nuk ka të bëjë me abortin apo ndonjë gjë tjetër, ka të bëjë me përgjegjësinë ndaj sistemit tonë të ligjit dhe rendit për të ndjekur penalisht krimin. Ka pasur një model në zhvillim në kontenë Hillsborough ku një person zgjedh dhe se cilat ligje dëshiron të zbatojë, “tha zyra e tij.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix2 orë më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix2 orë më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet3 orë më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar3 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix3 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix3 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix4 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore4 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix4 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook