Lidhu me ne

Radar

Vila luksoze e presidentit Zelensky në Itali, iu jepet me qira rusëve? Pronari i agjencisë shpjegon gjithçka

Vila luksoze e presidentit Zelensky në Itali, iu jepet me qira rusëve? Pronari i agjencisë shpjegon gjithçka

Në fillim të luftës, presidenti ukrainas kishte bërë një apel që të mos priten turistët rusë në Itali dhe të bllokohen jahtet dhe mallrat e tyre

Pas lajmeve se vila e vendosur në Forte dei Marmi, në pronësi të presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky, i është dhënë me qira një çifti rus, të cilët jetojnë në Londër, ka reaguar pronari i agjencisë Real Estate Villas, i cili mohoi lajmin. Ai ka thënë se kanë një mandat specifik që nuk i lejon t’ua japin me qira rusëve apo ukrainasve.

“Nuk kishte rusë apo ukrainas në vilën e presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky”, thotë Claudio Salvini, i cili mohon thashethemet. “Ajo që është shkruar është hamendje. Vila i është dhënë me qira një çifti për të kaluar verën. Nuk do t’ju them nëse ata banojnë ose jo në Londër, por ju siguroj se nuk mund të jenë rusë sepse ne e kemi të ndaluar t’ua japim rusëve dhe ukrainasve”, nënvizon Salvini.

“Vila e Vittoria Apuana-s është e regjistruar në emër të një kompanie italiane që i përket një tjetre në Qipro dhe është e gruas së Zelenskit, e cila na dha një mandat për të dhënë vilën me qira. Nëse dikush ka dëgjuar të flitet rusisht në atë shtëpi, është sepse qiramarrësi mund të ketë pasur mysafirë që flasin rusisht”, shtoi ai.

Lajmi për çiftin e dyshuar rus që kishte marrë me qira vilën e liderit ukrainas, qarkullonte prej disa ditësh në Versilia dhe u raportua nga ‘Il Tirreno’.

Në fillim të luftës, presidenti ukrainas kishte bërë një apel që të mos priten turistët rusë në Itali dhe të bllokohen jahtet dhe mallrat e tyre. Sipas ‘Il Tirreno’ kishte pasur një negociatë me disa turistë koreanë të cilët ishin të gatshëm ta merrnin me qira në gusht nga 50 deri në 70 mijë euro. Marrëveshja, megjithatë, nuk u realizua.

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar9 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar9 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix17 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar18 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix18 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar18 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix18 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix18 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix18 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook