Lidhu me ne

Radar

Asgjë e re nga fronti i drejtësisë!

Mbyllja e kolegjit “Mehmet Akif” pas kërkesës së Erdogan, reagon Kushi: Nuk  plotësonte kriteret ligjore

Asgjë e re nga fronti i drejtësisë!

Sot me një të rënë të lapsit u vendos që shkolla e parë jopublike ne Shqipëri të mbyllet!

Institucioni që për 30 vite ofroi një arsim cilësor për nxënësit, duke u kthyer në një urë lidhëse drejt suksesit të mijëra studenteve ndër vite, u mbyll!

Sot u vendos që 160 nxënës të shpërndahen duke u mohuar të drejtën për një arsimim cilësor dhe me standardet më të larta.

Listës së papunësisë iu shtuan dhe 45 punëmarrës në një shtet ku mundësia për punë është më e ulët se rrugët e emigracionit.

Është e tepërt për komente mbi një vendim bazuar në shkresurina arysetimesh të pabazuara në fakte dhe prova ashtu siç e parashikon procedura ligjore.

Fali O Zot se nuk dinë ç’ka bajnë!

Kolegji “Mehmet Akif” u mbyll me urdhër të qeverisë, nxënësit në protestë -  Shiko lajmet e fundit të minutës së fundit

MË TEPËR

Radar5 orë më herët

“Sot është një festë demokracie”- Belind Këlliçi voton në Primaret e Tiranës: Ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve

Kandidati në garë për primaret e Tiranës në PD, Belin Këlliçi, e ka cilësuar si një festë demokracie këtë të...

Radar5 orë më herët

I shoqëruar nga bashkëshortja, Alimehmeti voton: Fushata ka qenë shumë pozitive

Kandidati Ilir Alimehmeti, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, hodhi votën në selinë blu. Ai është një ndër shtatë kandidatët...

Radar5 orë më herët

Berisha: Rama ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi. Primaret rreze e fuqishme për votën e lirë

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike...

Radar19 orë më herët

Berisha-ndërkombëtarëve: Rama paguan miliona që të shfaqë një Shqipëri që nuk ekziston

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social “Tik...

Mix23 orë më herët

Pas ndarjes nga bashkëshorti, Emily Ratajkowski rrëfen se ra shumë nga pesha

Së fundmi supermodelja Emily Ratajkowski ka folur për humbjen në peshë, të cilën e përshkroi si vërtet të frikshme. “Kur...

Radar24 orë më herët

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin Nga Ndriçim Kulla  Zhurmërima e medieve të mazhorancës, por edhe e medieve përtej...

Mix24 orë më herët

David Beckham thyen rregullat dhe puth Kate Middleton

Princi dhe Princesha e Uellsit, William dhe Kate morën pjesë në ceremoninë e Çmimeve Earthshot 2022 të premten mbrëma. Çifti u fotografua...

Mix24 orë më herët

Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë, demi, ujori, luani dhe shigjetari

Katër dembelët e horoskopit Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë. Nuk e shtyjnë veten fort për të punuar natë e ditë...

Radar24 orë më herët

Politikanët që uruan fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, hesht vetëm Rama

Prej mbrëmjes së djeshme janë kthyer në virale momentet nga ndeshja Zvicër-Serbi, ku kjo e fundit u mund dhe u...

Radar1 ditë më herët

Shqipëria narkoshteti i parë i Europës

Berisha: Shqipëria narkoshteti i parë i Europës Kryedemokrati Sali Berisha është shprehur se Shqipëria është Kolumbia e Evropës. Në fjalën...

Facebook