Lidhu me ne

Radar

Rama, shqiptarët i merr për njerëz të padijshëm, por e vërteta është se janë inteligjentë, patriotë dhe të ndershëm

“Një kilometër autostradë, dy milionë euro”,

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka zhvilluar një takim me banorë të zonës në Memaliaj. Gjatë fjalës së tij Berisha akuzoi kryeministrin Edi Rama se në vitet e qeverisjes vetëm i ka grabitur shqiptarët.

Gjithashtu kreu i PD theksoi se opozita e bashkuar do ta largojë qeverinë Rama nga pushteti.

Shqiptarët i merr për njerëz të padijshëm, por e vërteta është se janë inteligjentë , patriotë dhe të ndershëm. Ju garantoj se sot me të ardhurat e 9  viteve 400 miliardë lekë, me borxhin që ka marrë 500 miliardë lekë çdo pensionist do kishte pension tre herë më të lartë dhe çdonjëri në punë do kishte rrogë tre herë më të lartë, por këto janë vjedhur dhe shpërdoruar masivisht.

1 kilometër rrugë nga Lushnja në Fier, 1 kilometër autostradë nga Leva në Vlorë, e para 1 milionë euro dhe e dyta 2 milionë euro, sot kushton 24 milionë euro, po në fushë dhe po në të njëjtin terren. Një shkollë në Tiranë ndërtohet me 4 milionë euro. Të gjitha këto kushtojnë 500-600 mijë euro të tjerat futen xhepave, nuk mbete gjë për qytetarët.

Largimi i kësaj qeveria lëshon potencialet e mëdha në shërbim të qytetarëve. Sot pasuritë tona kombëtare janë shndërruar në mallkim për ne. Për herë të parë në histori në paguajmë çmime të tmerrshme.

Shtet KESH , (X) që është agjent tregtar privat me 40 euro megavat dhe ky agjenti e shiste me më shumë dhe sigurisht e ndan me qeverinë.

Pra një pasuri që kemi edhe ajo na mallkon. Kjo është për të gjitha pasuritë publike. Pra ajo që mbetet është të bëjmë gjithçka për një fitore në këto zgjedhje dhe t’i japim duart kësaj qeverie që nuk ka ndodhur në 100 vitet e fundit që një qeveri të ketë vjedhur si kjo e sotmja.

PD dhe  opozita shqiptare do bashkohet dhe e bashkuar do të nxjerrë nga pushteti Ramës.

Dy fjalë do të them për Taulant Balla: “Quhesh një Gentian Sharra një nga anëtarët e bandës që me ndihme e tytës së armës fiton vota. Koha po u vjen që të marrin përgjigje të gjithë dhe unë jam i bindur për fitoren opozitare”, tha më tej Berisha.

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

“Sot është një festë demokracie”- Belind Këlliçi voton në Primaret e Tiranës: Ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve

Kandidati në garë për primaret e Tiranës në PD, Belin Këlliçi, e ka cilësuar si një festë demokracie këtë të...

Radar4 orë më herët

I shoqëruar nga bashkëshortja, Alimehmeti voton: Fushata ka qenë shumë pozitive

Kandidati Ilir Alimehmeti, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, hodhi votën në selinë blu. Ai është një ndër shtatë kandidatët...

Radar4 orë më herët

Berisha: Rama ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi. Primaret rreze e fuqishme për votën e lirë

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike...

Radar19 orë më herët

Berisha-ndërkombëtarëve: Rama paguan miliona që të shfaqë një Shqipëri që nuk ekziston

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social “Tik...

Mix23 orë më herët

Pas ndarjes nga bashkëshorti, Emily Ratajkowski rrëfen se ra shumë nga pesha

Së fundmi supermodelja Emily Ratajkowski ka folur për humbjen në peshë, të cilën e përshkroi si vërtet të frikshme. “Kur...

Radar24 orë më herët

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin Nga Ndriçim Kulla  Zhurmërima e medieve të mazhorancës, por edhe e medieve përtej...

Mix24 orë më herët

David Beckham thyen rregullat dhe puth Kate Middleton

Princi dhe Princesha e Uellsit, William dhe Kate morën pjesë në ceremoninë e Çmimeve Earthshot 2022 të premten mbrëma. Çifti u fotografua...

Mix24 orë më herët

Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë, demi, ujori, luani dhe shigjetari

Katër dembelët e horoskopit Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë. Nuk e shtyjnë veten fort për të punuar natë e ditë...

Radar24 orë më herët

Politikanët që uruan fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, hesht vetëm Rama

Prej mbrëmjes së djeshme janë kthyer në virale momentet nga ndeshja Zvicër-Serbi, ku kjo e fundit u mund dhe u...

Radar1 ditë më herët

Shqipëria narkoshteti i parë i Europës

Berisha: Shqipëria narkoshteti i parë i Europës Kryedemokrati Sali Berisha është shprehur se Shqipëria është Kolumbia e Evropës. Në fjalën...

Facebook