Lidhu me ne

Kioske

Çfarë thotë Mit’hat Frashëri dhe Faik Konica për llojin e “shtetasit Taulant”?

Respublica.al

Taulant Balla njeriu më i goditur sot nga Rama; deputeti që ...

Çfarë thotë Mit’hat Frashëri dhe Faik Konica për llojin e “shtetasit Taulant”?

Prej 24 orësh në media po diskutohet përgjimi i telefonit të shtetasit Taulant. Është dhënë edhe numri përkatës. Opozita e ka identifikuar si Taulant Balla, diçka krejt befasuese nëse mban parasysh profilin publik të ish-numrit dy të Partisë Socialiste.

E megjithatë Partia Socialiste, që ka meritën e pamohueshme që solli Shqipërinë këtu ku ështtë, nuk ka reaguar. Si detyrim ndaj shoqërisë.

Vangjush Dako p.sh tha se i kishte duart akullore, dakord, një lloj reagimi është edhe ky. Damian Gjiknuri iku pa kundërshtuar e bën sikur dje ka ardhur nga emigracioni, hajde, një lloj qëndrimi.

Por për Ballën, peshën e rëndë të partisë, asnjë gjë. Zoti Rama vetë është nëpër internaconale që po voton andej për një botë më të gjelbër.

Ndoshta po duan ta kalojnë në heshtje. Deri më atëherë na lind e drejta të pyesim: Çfarë thotë Mit’hat Frashëri dhe Faik Konica për këtë kategori?  

MË TEPËR

Mix12 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix17 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime22 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix29 minuta më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar31 minuta më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar34 minuta më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix41 minuta më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook