Lidhu me ne

Radar

Balla është përgjuar më shumë se 48 orë, gjykata urdhëroi të fshihet serveri në Prokurori

Lala: Balla është përgjuar më shumë se 48 orë, gjykata urdhëroi të fshihet serveri në Prokurori

Lala: Balla është përgjuar më shumë se 48 orë,

Gazetarja Klodiana Lala deklaroi se Taulant Balla është mbajtur në përgjime për më shumë se 48 orë, teksa deklaroi se disa numra u përgjuan pas masakrës në Elbasan në vitin 2016.

E ftuar në Syri tv, Lala shtoi se drejtësia shqiptare është nën tutelën e politikës, pasi në rastin e Ballës gjykata urdhëroi të fshihet serveri në Prokurorinë e Përgjithshme.

“E reja në vendin tonë nuk është që është përgjuar një politikan. U përgjua një shtetas me emrin Taulant që sipas verifikimeve pas ngjarjes së 3 shkurtit 2013 ku u vranë tre persona ku shënjestër ishte familjar Çapja, prokuroria ka referuar një listë të gjatë me numra telefonash që duhet të viheshin në përgjim se mund të jepnin të dhëna me interes për hetimin.

Në mesin e këtyre numrave janë vënë dhe disa numra që pas masakrës kanë komunikuar me Ardian Çapjan. Mes numrave është dhe një numër me 339 në fund, nuk po e them të plotë për arsye etike. Ky numër në vendimin e gjykatës nuk rezulton të jetë identifikuar si Taulant Balla por thuhet se i përket një shtetasi me emrin Taulant.

Nuk ka të dhëna për këtë shtetas në vendim. Numri i përket zotit Balla, por Prokuroria që kishte në dorë ta identifikonte, nëse gjente fakte t’i drejtohej Kuvendit. Nuk është bërë asnjë verifikim i mëtejshëm.

Drejtësia shqiptare ëshë nën tutelën e politikës. Numri i Ballës u mbajt në përgjim për më shumë se 48 orë. Gjykata ka urdhëruar të fshihet serveri në Prokurorinë e Përgjithshme. Si mund të ndodhë kjo?”-tha Lala.

MË TEPËR

Mix1 min më herët

Pas skandalit, Adam Levine & Behati Prinsloo mirëpresin fëmijën e tretë!

PHOTO CREDITS: GETTY IMAGES Modelja e Victoria’s Secret, Behati Prinsloo dhe këngëtari i Maroon 5 mirëpritën së fundmi fëmijën e...

Mix3 minuta më herët

Ky është projekti i jetës i Kate Middleton

Princesha e Uellsit ka thënë se “është më e rëndësishme se kurrë” që të mbështesim zhvillimin e fëmijëve të vegjël....

Mix17 orë më herët

Si ndikon gjumi në karrierën tuaj?

Sipas gjetjeve të një studimi të publikuar në Sex Roles dhe të kryer nga Universiteti Shtetëror i Uashingtonit, cilësia e...

Radar17 orë më herët

India bëhet këtë vit vendi me popullsinë më të madhe në botë

Një foshnje e lindur këtë vit do të ketë mundësinë ta shohë Indinë në krye të vendeve me popullsinë më...

Mix17 orë më herët

KUJDES nga këto kombinime toksike të miqësisë në shenjat e horoskopit

Askush nuk mund ta imagjinojë jetën e tij pa miq. Është familja jonë e dytë, ajo që kemi zgjedhur të kemi dhe...

Radar17 orë më herët

Tony dhe Cherie Blair/ Morën mbi 1 milionë euro nga Qeveria shqiptare e serbe

‘Shqetësime mbi transparencën e biznesit të Tony dhe Cherie Blair’/ ‘BIRN’: Morën mbi 1 milionë euro nga Qeveria shqiptare e...

Mix18 orë më herët

Anne Hathaway thjesht kërceu në terezinë e vet dhe interneti u çmend

TIKTOK Një video e Anne Hathaway ku ajo kërcen për qejfin e vet në festën e “Valentino” dhe interneti mori...

Mix18 orë më herët

Ndahet nga jeta aktorja që solli për herë të parë personazhin e Wednesday Addams

Lisa Loring, aktorja që luajti Wednesday Addams në përshtatjen e parë të ekranit të The Addams Family, ka ndëruar jetë...

Mix18 orë më herët

Pse aktorja Gwyneth Paltrow mbyll dyqanin e saj në Londër ?

Gwyneth Paltrow ka mbyllur dyqanin e saj Goop pasi humbi mbi 1.5 milionë euro si pasojë e pandemisë globale. Marka,...

Mix18 orë më herët

Arkitektura e qytetit lundrues: Si u ndërtua Venezia?

Arkitektura e qytetit lundrues: Si u ndërtua Venecia? Qyteti romantik i Venecias njihet me shumë emra. Si qyteti lundrues, qyteti i kanaleve ujore,dhe madje...

Facebook