Lidhu me ne

Radar

Protesta paqësore e 6 dhjetorit, BE e mbështet, Rama në panik kërkon ta bllokojë me polici

Protesta e 6 dhjetorit, BE e mbështet, Rama në panik kërkon ta bllokojë me polici

Në shkresën e policisë drejtuar Partisë Demokratike thuhet se në kuadër te samitit në vendin e njoftuar për mbajtjen e tubimit janë marrë masa për ruajtjen e sigurisë dhe çdo organizim i kësaj natyre përbën rrezik për sigurinë.

Policia ka bërë me dije se është e gatshme të organizojë mbarëvajtjen e çdo tubimi jashtë perimetrit të caktuar.

Perimetri i sigurisë i lajmëruar nga policia:

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” deri në Bulevardin “Bajram Curri” përfshirë sheshin “Nënë Tereza”.

Rruga “Gjergj Filipi” nga kryqëzimi me rrugën “Ibrahim Rrugova” deri tek kryqëzimi me rrugën “Papa Gjon Pali II”.

Rruga ” Lek Dukagjini” në gjithë gjatësinë e saj.

Rruga “Dervish Hima”, rruga “Sheh Ahmet Pazar”, rruga “Faik Konica”, rruga “Skerdilajd Llagar –

Rruga “Papa Gjon Pali II” në gjithë gjatësinë e saj, rruga Asim Zeneli, rruga “Themistokli Germenji”, rruga “Mustafa Matohiti”, rruga “Jul Variboba”, rruga Fatmir Haxhiu”.

Rruga “Ismail Qemali”, nga rruga e “Elbasanit” deri në kryqëzimin me rrugën “Ibrahim Rrugova”.

MË TEPËR

Mix16 orë më herët

Si ndikon gjumi në karrierën tuaj?

Sipas gjetjeve të një studimi të publikuar në Sex Roles dhe të kryer nga Universiteti Shtetëror i Uashingtonit, cilësia e...

Radar16 orë më herët

India bëhet këtë vit vendi me popullsinë më të madhe në botë

Një foshnje e lindur këtë vit do të ketë mundësinë ta shohë Indinë në krye të vendeve me popullsinë më...

Mix17 orë më herët

KUJDES nga këto kombinime toksike të miqësisë në shenjat e horoskopit

Askush nuk mund ta imagjinojë jetën e tij pa miq. Është familja jonë e dytë, ajo që kemi zgjedhur të kemi dhe...

Radar17 orë më herët

Tony dhe Cherie Blair/ Morën mbi 1 milionë euro nga Qeveria shqiptare e serbe

‘Shqetësime mbi transparencën e biznesit të Tony dhe Cherie Blair’/ ‘BIRN’: Morën mbi 1 milionë euro nga Qeveria shqiptare e...

Mix17 orë më herët

Anne Hathaway thjesht kërceu në terezinë e vet dhe interneti u çmend

TIKTOK Një video e Anne Hathaway ku ajo kërcen për qejfin e vet në festën e “Valentino” dhe interneti mori...

Mix18 orë më herët

Ndahet nga jeta aktorja që solli për herë të parë personazhin e Wednesday Addams

Lisa Loring, aktorja që luajti Wednesday Addams në përshtatjen e parë të ekranit të The Addams Family, ka ndëruar jetë...

Mix18 orë më herët

Pse aktorja Gwyneth Paltrow mbyll dyqanin e saj në Londër ?

Gwyneth Paltrow ka mbyllur dyqanin e saj Goop pasi humbi mbi 1.5 milionë euro si pasojë e pandemisë globale. Marka,...

Mix18 orë më herët

Arkitektura e qytetit lundrues: Si u ndërtua Venezia?

Arkitektura e qytetit lundrues: Si u ndërtua Venecia? Qyteti romantik i Venecias njihet me shumë emra. Si qyteti lundrues, qyteti i kanaleve ujore,dhe madje...

Letersi18 orë më herët

Leksioni i Umberto Eco-s mbi rëndësinë e leximit të librave

Leksioni i Umberto Eco-s mbi rëndësinë e leximit të librave Leximi të zgjat jetën. Ky është mësimi më i madh...

Mix18 orë më herët

Disa fakte mbi Trekëndëshin e Bermudës

Trekëndëshi i Bermudës kufizohet afërsisht nga Miami, Bermuda dhe Porto Riko. Emri “Trekëndëshi i Bermudës” u përdor për herë të...

Facebook