Lidhu me ne

Radar

Policia nuk lejoi protestën e 6 dhjetorit, reagon Berisha: Do vërshojmë në shesh, refuzimi është i paqenë

Policia nuk lejoi protestën e 6 dhjetorit, reagon Berisha: Do

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar pasi Policia e Tiranës refuzoi kërkesën e PD për zhvillimin e protestës së thirrur nga opozita në 6 dhjetor në orën 12.00, në të njëjtën ditë kur në Tiranë mbërrijnë 27 liderët e vendeve të Bashkimit Europian në kuadër të samitit të BE. Sipas Policisë, organizimi cenon sigurinë kombëtare dhe atë publike. 

Në një bashkëbisedim live me qytetarët në Facebook, Berisha tha se protesta do të zhvillohet sepse Kushtetuta nuk njeh kufizime për protestat dhe liritë e qytetarëve.

Berisha: Policia e Shtetit njoftoi mbrëmë se nuk njeh Kushtetutën dhe ligjet e vendit.

Lidhur me këtë njoftim, i rikujtoj këtyre vasalëve të Edi Ramës, se Kushtetuta nuk njeh kufizime për protestat dhe liritë e qytetarëve.

Por krahas kësaj, ka një vendim të Gjykatës Kushtetuese, që vendos se protestuesi nuk ka asnjë detyrim që të njoftojë policinë.

Së treti, policia e shtetit e Edi Rramës, po e trajton samitin e liderëve të BE, sikur këtu po mblidhen diktatorët e botës, në një kohë kur ata që vijnë në Tiranë janë shtetarë të zgjedhur me votën e lirë.

Komisioni Europian, për të qartësuar pozicionin evropian, kërkoi që e drejta për protestë të respektohet.

Prandaj ai refuzim është i paqenë. Ai tregon fytyrën e vërtetë të këtij regjimi që është i tmerruar nga populli opozitar që do të mbushë sheshin më datën 6 në orën 12.

Në këtë datë do vërshojnë të gjithë ata që ëndrrën evropiane e kanë më të çmuarën për të ardhmen e tyre.

Në datën 6 do të vërshojnë të gjithë ata që shohin vlerat evropiane si më të çmuarat.

Do jetë një protestë që nuk është parë ndonjëherë. Do jetë një protestë ku do buçasë në çdo anë thirrja, E duam Shqipërinë si gjithë Europa. Thirrja: Edi Rama dhe narkoshteti nuk përfaqësojnë Shqipërinë, Edi Rama dhunues kryesor i votës së lirë në Europë pas Lukashenkos, Edi Rama, një vasal i verbër i Vuçiçit dhe avokat mjeran i Rusisë së Vogël dhe Putinit.

Kemi kaq motive për të qenë në shesh duke garantuar sigurinë e plotë të miqve tanë, të cilët i përshëndesim dhe e konsiderojmë nderim të madh për kombin shqiptar.

Por Edi Rama nuk përfaqëson votën e lirë, ai përfaqëson narkoshtetin dhe gjithçka që e shndërroi këtë popull në popullin e gomoneve.

Kështu që ne duhet të jemi aty, të gjithë së bashku, dhe do jemi.

MË TEPËR

Mix42 sekonda më herët

Pas skandalit, Adam Levine & Behati Prinsloo mirëpresin fëmijën e tretë!

PHOTO CREDITS: GETTY IMAGES Modelja e Victoria’s Secret, Behati Prinsloo dhe këngëtari i Maroon 5 mirëpritën së fundmi fëmijën e...

Mix3 minuta më herët

Ky është projekti i jetës i Kate Middleton

Princesha e Uellsit ka thënë se “është më e rëndësishme se kurrë” që të mbështesim zhvillimin e fëmijëve të vegjël....

Mix17 orë më herët

Si ndikon gjumi në karrierën tuaj?

Sipas gjetjeve të një studimi të publikuar në Sex Roles dhe të kryer nga Universiteti Shtetëror i Uashingtonit, cilësia e...

Radar17 orë më herët

India bëhet këtë vit vendi me popullsinë më të madhe në botë

Një foshnje e lindur këtë vit do të ketë mundësinë ta shohë Indinë në krye të vendeve me popullsinë më...

Mix17 orë më herët

KUJDES nga këto kombinime toksike të miqësisë në shenjat e horoskopit

Askush nuk mund ta imagjinojë jetën e tij pa miq. Është familja jonë e dytë, ajo që kemi zgjedhur të kemi dhe...

Radar17 orë më herët

Tony dhe Cherie Blair/ Morën mbi 1 milionë euro nga Qeveria shqiptare e serbe

‘Shqetësime mbi transparencën e biznesit të Tony dhe Cherie Blair’/ ‘BIRN’: Morën mbi 1 milionë euro nga Qeveria shqiptare e...

Mix18 orë më herët

Anne Hathaway thjesht kërceu në terezinë e vet dhe interneti u çmend

TIKTOK Një video e Anne Hathaway ku ajo kërcen për qejfin e vet në festën e “Valentino” dhe interneti mori...

Mix18 orë më herët

Ndahet nga jeta aktorja që solli për herë të parë personazhin e Wednesday Addams

Lisa Loring, aktorja që luajti Wednesday Addams në përshtatjen e parë të ekranit të The Addams Family, ka ndëruar jetë...

Mix18 orë më herët

Pse aktorja Gwyneth Paltrow mbyll dyqanin e saj në Londër ?

Gwyneth Paltrow ka mbyllur dyqanin e saj Goop pasi humbi mbi 1.5 milionë euro si pasojë e pandemisë globale. Marka,...

Mix18 orë më herët

Arkitektura e qytetit lundrues: Si u ndërtua Venezia?

Arkitektura e qytetit lundrues: Si u ndërtua Venecia? Qyteti romantik i Venecias njihet me shumë emra. Si qyteti lundrues, qyteti i kanaleve ujore,dhe madje...

Facebook