Lidhu me ne

Mix

Bella Hadid modelja e vitit 2022

“Londra është kthyer”, njoftoi Christine Quinn e Selling Sunset, video-mesazhi i rishikuar i para-regjistruar i së cilës hapi ndarjen e çmimeve të modës 2022 të hënën në mbrëmje.

“New York u kthye, Parisi u kthye, Milani u kthye,” vazhdoi Quinn. Momentet virale të pasarelës nga shtëpitë e modës duke përfshirë Bottega Veneta, Coperni, Tommy Hilfiger u ndezën nëpër ekranet brenda sallës historike Royal Albert në Londër.

Top-modelet shkojnë kokë më kokë për çmimin e shumëpritur për modelin e vitit. Arena e rrumbullakët eishte e mbushur me tavolina për të ftuarit e famshëm, duke përfshirë Florence Pugh, Tilda Swinton, Naomi Campbell dhe Stormzy, të cilët ishin paraqitur nga një tapet i kuq i shkëlqyeshëm, por i ftohtë për të marrë pjesë në një nga ngjarjet më të mëdha të kalendarit të modës të vitit.

Modelja Bella Hadid – e cila kohët e fundit u bë kryefjalë kur një fustan u spërkat mbi trupin e saj gjatë Javës së Modës në Paris – mori çmimin e shumëpritur Modelja e Vitit, të prezantuar nga modelja tjetër Ashley Graham.

MË TEPËR

Mix1 min më herët

“Suportoj Mbretëreshën”, Kujtim Gjuzi fans i Olta Gixharit: 4 arsye pse duhet të fitojë Big Brother Vip

Kujtim Gjuzi ka mbështetur aktoren Olta Gixhari, e cila ndodhet në Big Brother Vip. Në një postim në Facebook, Gjuzi...

Mix13 minuta më herët

Dalin detaje të reja nga Eurovision 2023, zbulohen logoja dhe slogani

Eurovizioni i këtij viti në Liverpool do të ketë sloganin “United by Music”, me veprat e tij artistike që tregojnë...

Mix15 minuta më herët

Horoskopi ditor, çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme

Dashi Do ju vijnë lajme financiare që nuk janë veçanërisht të favorshme. Nga ana tjetër, ju keni mundësinë ta ktheni...

Mix17 minuta më herët

Nominimi surprizë për Oscar i aktores britanike Andrea Riseborough ka nxitur debat në Hollywood

Shumë vëzhgues të çmimeve u habitën kur Riseborough u nominua për aktoren më të mirë javën e kaluar për interpretimin...

Mix19 minuta më herët

Edhe Marie Kondo u lodh nga rregulli në shtëpi: Kam hequr dorë disi sepse po shijoj fëmijët

Për vite me radhë ajo shihej si mbretëresha e pastërtisë, duke frymëzuar miliona njerëz në mbarë botën.? Por pas lindjes...

Mix21 minuta më herët

Pas skandalit, Adam Levine & Behati Prinsloo mirëpresin fëmijën e tretë!

PHOTO CREDITS: GETTY IMAGES Modelja e Victoria’s Secret, Behati Prinsloo dhe këngëtari i Maroon 5 mirëpritën së fundmi fëmijën e...

Mix23 minuta më herët

Ky është projekti i jetës i Kate Middleton

Princesha e Uellsit ka thënë se “është më e rëndësishme se kurrë” që të mbështesim zhvillimin e fëmijëve të vegjël....

Mix17 orë më herët

Si ndikon gjumi në karrierën tuaj?

Sipas gjetjeve të një studimi të publikuar në Sex Roles dhe të kryer nga Universiteti Shtetëror i Uashingtonit, cilësia e...

Radar17 orë më herët

India bëhet këtë vit vendi me popullsinë më të madhe në botë

Një foshnje e lindur këtë vit do të ketë mundësinë ta shohë Indinë në krye të vendeve me popullsinë më...

Mix17 orë më herët

KUJDES nga këto kombinime toksike të miqësisë në shenjat e horoskopit

Askush nuk mund ta imagjinojë jetën e tij pa miq. Është familja jonë e dytë, ajo që kemi zgjedhur të kemi dhe...

Facebook