Lidhu me ne

Radar

Berisha deklaratë para selisë: Akti ndaj meje dëshmoi karakterin prej krimineli të Edi Ramës, asgjë s’na mposht, s’ndalemi


Kreu i PD-së Berisha foli para selisë së PD-së, pas largimit nga bulevardi.

Ai tha se kryeministri Rama është përpjekur me çdo kusht që të ndalonte protestën e opozitës ndërsa me aktin e dhunës ndaj tij shfaqi karakterin prej krimineli.

Berisha theksoi para mbështetësve se protesta tregoi se asgjë në botë nuk do e mposhtë atë dhe popullin opozitar në misionin për kthimin e demokracisë në vend kundër regjimit të kryeministrit Rama

U përpoq ta pengonte protestën me çdo mjet. Kaloi edhe në një akt me të cilin tregoi karakterin prej krimineli Edi Rama. Kjo protestë do shkruhet me gërma të arta në historinë e protestave të qytetarëve të lirë. Protesta e sotme është për secilin prej jush kryeprotesta e jetës. Faktuam se nuk ka forcë në botë s’e s’ka forcë në botë që të na mposhtë, të na ndalojë të arrijmë qëllimet tona. Jemi të pamposhtur. Do vijojmë betejën më të egër kundër Edi Ramës, armikut më të keq që ka parë Shqipëria që nga koha e Enver Hoxhës. Atë që bën Edi Rama sot nuk e bën asnjë pushtues i huaj. Ne jemi misionarë të shpëtimit të kombit tonë, të çlirimit të shqiptarëve nga kjo mostër që nuk njeh asnjë parim moral. Beteja të mëdha na presin parë, të jeni të sigurtë se do fitojmë.”­ – tha Berisha para selisë së PD-së.

MË TEPËR

Mix13 minuta më herët

Eddie Murphy: Do doja të isha sërish ‘Donkey’ në Shrek

Eddie Murphy ka folur së fundmi për rolin e tij në ‘Shrek’. Në një intervistë për Etalk, ai zbuloi se do...

Mix18 minuta më herët

“Suportoj Mbretëreshën”, Kujtim Gjuzi fans i Olta Gixharit: 4 arsye pse duhet të fitojë Big Brother Vip

Kujtim Gjuzi ka mbështetur aktoren Olta Gixhari, e cila ndodhet në Big Brother Vip. Në një postim në Facebook, Gjuzi...

Mix29 minuta më herët

Dalin detaje të reja nga Eurovision 2023, zbulohen logoja dhe slogani

Eurovizioni i këtij viti në Liverpool do të ketë sloganin “United by Music”, me veprat e tij artistike që tregojnë...

Mix31 minuta më herët

Horoskopi ditor, çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme

Dashi Do ju vijnë lajme financiare që nuk janë veçanërisht të favorshme. Nga ana tjetër, ju keni mundësinë ta ktheni...

Mix34 minuta më herët

Nominimi surprizë për Oscar i aktores britanike Andrea Riseborough ka nxitur debat në Hollywood

Shumë vëzhgues të çmimeve u habitën kur Riseborough u nominua për aktoren më të mirë javën e kaluar për interpretimin...

Mix35 minuta më herët

Edhe Marie Kondo u lodh nga rregulli në shtëpi: Kam hequr dorë disi sepse po shijoj fëmijët

Për vite me radhë ajo shihej si mbretëresha e pastërtisë, duke frymëzuar miliona njerëz në mbarë botën.? Por pas lindjes...

Mix38 minuta më herët

Pas skandalit, Adam Levine & Behati Prinsloo mirëpresin fëmijën e tretë!

PHOTO CREDITS: GETTY IMAGES Modelja e Victoria’s Secret, Behati Prinsloo dhe këngëtari i Maroon 5 mirëpritën së fundmi fëmijën e...

Mix39 minuta më herët

Ky është projekti i jetës i Kate Middleton

Princesha e Uellsit ka thënë se “është më e rëndësishme se kurrë” që të mbështesim zhvillimin e fëmijëve të vegjël....

Mix17 orë më herët

Si ndikon gjumi në karrierën tuaj?

Sipas gjetjeve të një studimi të publikuar në Sex Roles dhe të kryer nga Universiteti Shtetëror i Uashingtonit, cilësia e...

Radar17 orë më herët

India bëhet këtë vit vendi me popullsinë më të madhe në botë

Një foshnje e lindur këtë vit do të ketë mundësinë ta shohë Indinë në krye të vendeve me popullsinë më...

Facebook